Հայ դիրքապահների ուղղությամբ հակառակորդն արձակել է շուրջ 1500 կրակոց 12/29/2018   13:44  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Դեկտեմբերի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
10:56 29/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի հավանական սադրանքները ժամանակին հավաստանշելու և կանխելու նպատակով ՊԲ հրամանատարությունը ձեռնարկել է մի շարք անհրաժեշտ միջոցառումներ
19:11 26/12/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը շարունակում է առաջնագծում ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը. ՊԲ
12:43 22/12/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ
13:02 15/12/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой за уходящую неделю 12/29/2018   13:57  |  Карабахский конфликт
В период с 23-го по 29-е декабря  на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям около 1500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые воинские части Армии обороны удерживают полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу",– отмечается в сообщении.