Բերդ քաղաքում մոր և որդու սպանության մեղադրանքով կալանավորվել է Տավուշի մարզի 27-ամյա բնակիչը 12/28/2018   11:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքում մոր և որդու սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել նույն մարզի 27-ամյա բնակչին: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ 2018թ. դեկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը Բերդ քաղաքի Ուտիքի փողոցի տներից մեկում ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը սուր կտրող-ծակող գործիքով հարվածներ է հասցրել նույն տան երկու բնակիչների, ովքեր ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել են: Նախաքննությամբ պարզվել է, որ վերջիններս մայր և որդի են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Բերդի քննչական բաժնում հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (երկու կամ ավելի անձանց սպանություն):
Քրեական գործով ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել առ այն, որ Բերդ քաղաքի բնակիչներին կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքները պատճառել է Տավուշի մարզի` 1991 թվականին ծնված բնակիչը:
Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, և միջնորդություն ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու մասին, ինչը բավարարվել է։

27-летний житель Тавуша взят под стражу по делу о двойном убийстве в Берде 12/28/2018 11:23 | Криминальная хроника
По уголовному делу, возбужденному по факту убийства матери и сына в городе Берд Тавушской области, обвинение предъявлено 27-летнему жителю той же области. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
Ранее СК сообщил, что в ночь на 24-е декабря в одном из домов на улице Утик в городе Берд предполагаемый преступник острым колюще-режущим орудием нанес удары двум жильцам того же дома, которые от полученных ранений скончались на месте. Следствием установлено, что последние - мать и сын.
По факту бердским следственным отделом следственного управления СК РА по Тавушской области было возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104(“Убийство двух и более лиц”) УК РА.
В результате предпринятых по уголовному делу масштабных следственных и оперативно-розыскных мероприятий добыто достаточно доказательств того, что несовместимые с жизнью ранения жителям города Берд нанес житель Тавушской области 1991 года рождения.
"Последнему предъявлено обвинение по пункту 1 части 2 статьи 104 Уголовного кодекса РА. В суд подано ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу, которое удовлетворено. Назначена судебная почерковедческая и судебно-генетическая экспертизы, а также судебно-медицинская экспертиза трупа.Предварительное следствие продолжается.", - отмечается в сообщении.