Սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, բուք 12/27/2018   13:25  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օդերևութաբանները զգուշացնում են, որ դեկտեմբերի 27-ին հյուսիսային շրջաններում, 28-ին կենտրոնական շրջաններում սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, ճանապարհներին` մերկասառույց:
Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 27-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, 28-ին շրջանների զգալի մասում, 29-ի գիշերը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, 27-ին լեռնային և նախալեռնային շրջաններում, 28-ին ամենուրեք՝ ձյուն, 27-28-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ։ Դեկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-31-ը, հունվարի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Երևան քաղաքում դեկտեմբերի 27-ի երեկոյան ժամերին, 28-ին սպասվում են տեղումներ, 28-ին՝ ձյան տեսքով: Դեկտեմբերի 29-31-ը, հունվարի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Синоптики рассказали о погоде в Армении на Новый год 12/27/2018   13:53  |  Информационная платформа
В северных Армении 27-го декабря и 28 декабря в центральных областях ожидаются обильные осадки в виде снега, метель, низкая горизонтальная видимость, на трассах – гололед, сообщает Армгидрометцентр.
После полудня 27-го декабря в отдельных районах, 28-го декабря – в большинстве областей и в Ереване, 29 декабря ночью – в Вайоц Дзоре, Сюнике и Арцахе пройдут осадки. 28-го декабря на всей территории республики выпадет снег. 27-28 декабря возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..
Днем 29-го декабря, 30-31 декабря и 1 января в  республике установится погода без осадков.
Ветер будет северо-восточным, до 3-8 м/сек.. Температура воздуха 28-29 декабря понизится на 8-10 градусов.
В Ереване сегодня вечером прогнозируются осадки, а уже завтра - в виде снега.
29-31 декабря, а также 1 января в Ереване установится погода без осадков. Столбик термометра днем опуститься до -2 градусов.
14:20 26/12/2018  |  Информационная платформаГагик Суренян предупредил жителей Армении об обильных снегопадах и метели