Երկու անձի սպանություն՝ Բերդ քաղաքում. հարուցվել է քրեական գործ 12/24/2018   18:09  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Բերդի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ պարզելու Բերդ քաղաքի երկու բնակիչների սպանության դեպքի հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, նախնական տվյալներով՝ 2018թ. դեկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը Բերդ քաղաքի Ուտիքի փողոցի տներից մեկում ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը սուր, կտրող-ծակող գործիքով հարվածներ է հասցրել նույն տան երկու բնակիչների, ովքեր ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Բերդի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (երկու կամ ավելի անձանց սպանություն):
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:

СК Армении возбудил уголовное дело по факту двойного убийства в Берде 12/24/2018   18:28  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении предпринимает необходимые следственные действия для установления обстоятельств убийства двух жителей города Берд.
Как сообщается на официальном сайте СК, по предварительным данным,  в ночь на 24-е декабря в одном из домов на улице Утик в городе Берд предполагаемый преступник острым колюще-режущим орудием нанес удары двум жильцам, которые от полученных ранений скончались на месте.
По факту бердским следственным отделом следственного управления СК РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104(“Убийство двух и более лиц”) УК РА.
Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего, а также личности предполагаемого преступника.
12:39 06/07/2017  |  Криминальная хроникаМолодой мужчина найден убитым в Тавушской области Армении
13:03 21/03/2016  |  Актуальная тема Задержан подозреваемый в убийстве 28-летнего парня в Тавушской области Армении
16:47 19/03/2016  |  Криминальная хроникаСК Армении возбудил уголовное дело по факту убийства 28-летнего парня в Тавуше