Մենուա Հարությունյանը Կիևի գիշերային ակումբում պարել և զվարճացել է «Հայեր ջան, դուխով» երգի տակ (Տեսանյութ) 12/20/2018   10:59  |  Անցուդարձ
Մի քանի օր առաջ Կիևի գիշերային ակումբներից մեկում հյուրերը պարում և զվարճանում էին «Հայեր ջան, դուխով» երգի տակ, որը դարձել է «Սիրո և համերաշխության հեղափոխության» սիմվոլներից մեկը, գրում է Actual.today-ը:
«Հետաքրքիր է, որ ականատեսների խոսքով, հեղափոխության հիմնը գիշերային ակումբում պատվիրել է ոչ թե պարզապես Ուկրայինայում Հայաստանից մի հյուր, այլ երիտասարդ ընդդիմադիր գործիչ Մենուան», - գրել է կայքը:
Խոսքը Մենուա Հարությունյանի մասին է, որը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցեց ՀՀԿ ցուցակով` զբաղեցնելով 9-րդ հորիզոնականը:

Менуа Арутюнян "зажигал" в ночном клубе Киева под песню армянских революционеров(Видео) 12/20/2018 11:10 | Из жизни
На днях в ночном клубе Киева гости веселились под зажигательный армянский хит HAYER JAN DUXOV, который стал одним из символов "Революции любви и солидарности", произошедшей этой весной в Армении, пишет сайт Actual.today.
"Интересно, что, по словам очевидцев, гимн революции в киевском клубе попросил включить не просто гость Украины из Армении, а молодой оппозиционный политик из Армении Менуа", - пишет издание.
Речь идет о Менуа Арутюняне, который принимал участие в досрочных выборах в парламент Армении по списку Республиканской партии Армении.