«Լուրը գրողն ու առավել ևս պատվիրատուն հոգեխանգարմունքի նոպա են ունեցել». Իվետա Տոնոյանը հերքել է իրեն ազատելու մասին լուրը 12/19/2018   12:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանն արձագանքել է իրեն աշխատանքից ազատելու մասին մամուլի այսօրվա հրապարակմանը՝ այն որակելով ցածրորակ եւ էժանագին։ Խոսնակը նաեւ «ցնդաբանություն» է որակել նաեւ լուրերն այն մասին, թե ««Փարավոն» հյուրանոցային համալիրի կառուցման համար անհրաժեշտ բոլոր շինարարական նյութերն ու կահավորանքի պարագաները ձեռք են բերվել առանց համապատասխան փաստաթղթերի»։
Իվետա Տոնոյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ, մասնավորապես, ասվում է.
««Ժամանակ» թերթն այսօր հերթական անգամ «փայլել» է զառանցանքի անգերազանցելի չափաբաժնով: Նախ ի պաշտոնե, որպես Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ, անդրադառնամ «Փարավոն» ժամանցի և հանգստի համալիրին վերաբերող ցնդաբանությանը, թե իբր դրա կառուցման համար անհրաժեշտ շինարարական նյութերն ու կահավորանքի պարագաները ձեռք են բերվել առանց համապատասխան փաստաթղթերի: Գագիկ Ծառուկյանի և նրա անգլիացի գործընկերների կողմից 100 միլիոն դոլարից ավելի ներդրումների օրինականությունը հաստատող բոլոր փաստաթղթերին, ցանկության դեպքում, կարող է ծանոթանալ յուրաքանչյուր ոք և այստեղ գործ ունենք բացառապես դասական ցնդաբանության հետ:
Ինչ վերաբերում է ինձ աշխատանքից ազատելու մասին զառանցանքին: Սովորաբար նման ցածրորակ, էժանագին և զավեշտալի հրապարակումները չեմ մեկնաբանում, սակայն այս դեպքում բացառություն կանեմ: Ակնհայտ է, որ տվյալ լուրը գրողն ու առավել ևս պատվիրատուն գտնվել են, մեղմ ասած, անհավասարակշիռ վիճակում կամ հոգախանգարմունքի նոպա են ունեցել:
Ես իհարկե հասկանում եմ, որ հողաթափիկ ինֆուզորիայի հոգեբանություն ունեցող որոշ սուբյեկտներ, տենչալով իրենց համար խիստ ցանկալին իրականության տեղ հրամցնել, փորձել են նման ստահոդ լուրեր շրջանառել: Ստիպված եմ, սակայն, հիասթափեցնել նրանց: Հրապարակումը ծայրից ծայր զավեշտ է: Եթե ոմանք ինչ-որ բան այդպես էլ չեն կարողանում մարսել, ապա խորհուրդ կտամ դիմել բժիշկների օգնությանը, մոտակա դեղատնից գնել մարսողական պրեպարատներ կամ պարզապես սառը ջուր խմել: Ասում են ՝օգնում է…»

Пресс-секретарь Гагика Царукяна усомнилась в психическом здоровье автора и заказчика новости об ее увольнении 12/19/2018   12:51  |  Лента новостей
Пресс-секретарь председателя партии “Процветающая Армения” Ивета Тоноян опровергла сообщения СМИ о своей отставке.
Ранее газета "Жаманак" написала, что председатель партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян уволил своего пресс-секретаря Ивету Тоноян, отстранив ее и от дел в телекомпании "Кентрон".Гагик Царукян уволил Ивету Тоноян – газета "Жаманак"“Что касается бреда по поводу моего увольнения. Обычно я не комментирую подобно рода низкокачественные и смехотворные публикации, однако в данном случае я сделаю исключение. Очевидно, что автор этой новости и тем более заказчик находились, мягко говоря, в неуравновешенном состоянии или в припадке психического расстройства”, - написала Тоноян на своей странице в соцсети Facebook.
"Я, конечно, понимаю, что ряд субъектов с психологией инфузории-туфельки в жажде выдать желаемое за действительное, пытались растиражировать подобную лживую информацию. Я, однако, вынуждена разочаровать их. Публикация от начала до конца смехотворна. Если некоторые так и не могут что-то переварить, то советую обратиться за помощью к врачам, приобрести из ближайшей аптеки препараты для улучшения пищеварения или просто выпить холодной воды. Говорят, помогает…", - добавила она.