Սպիտակցի Հայկոն կասկածվում է երեկ Խանջյան փողոցում վրաերթի ենթարկվածին կրկնակի վրաերթի ենթարկելու մեջ 12/15/2018   13:41  |  Արտակարգ պատահարներ
Երեկ՝ դեկտեմբերի 14-ին, ՀՀ պաշտպանության նախարարության Ռազմական Ոստիկանության, Հայաստանի քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության 4-րդ կայազորային քննչական բաժնի, Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության, Ոստիկանության կենտրոնական բաժնի և Ճանապարհային Ոստիկանության 1-ին սպայական գումարտակի ծառայողները հսկայածավալ օպերատիվ-հետախուզական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել են երեկ Երևանում՝ Խանջյան փողոցում, Վերնիսաժի հարևանությամբ վրաերթի ենթարկված հետիոտնին կրկնակի վրաերթի ենթարկած ու դեպքի վայրը լքած վարորդին և նրա ավտոմեքենան։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, վարորդը եղել է 46-ամյա Հայկարամ Ղևոնդյանը, ով հանրությանը հայտնի է երգիչ «Սպիտակցի Հայկո», իսկ ավտոմեքենան եղել է Range Rover Stratstone մակնիշի B 861 HC 777 RUS համարանիշի։
Պարզվել է նաև, որ Kia-ն վարել է Երևանի բնակիչ՝ 43-ամյա Արայիկ Չիբուխչյանը, ով ծառայում է ՀՀ ՊՆ N զորամասում, իսկ մահացածը Երևանի բնակիչ՝ 68-ամյա Քնարիկ Պետիկյանն էր։ Քննիչ Գոռ Թադևոսյանի որոշմամբ Range Rover-ը տեղափոխվել է Երևանի Ճանապարհային Ոստիկանության հատուկ պահպանվող տարածք, «Սպիտակցի Հայկոն» էլ ենթարկվել է բժշկական փորձաքննության. պարզվել է, որ նա եղել է սթափ։
Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է նաև դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, ինչցի հետո պարզ կլինի, թե վրաերթի ենթարկվածը Kia-ի՞, թե՞ Rang Rover-ի հարվածից է մահացել։ Վարորդներ Ա. Չիբուխչյանն ու «Սպիտակցի Հայկոն» ստորագրությամբ ազատ են արձակվել։

Певец "Айко Спитакский" подозревается в повторном наезде на пешехода в центре Еревана 12/15/2018   14:09  |  Чрезвычайное просшествие
Пожилая женщина скончалась накануне в результате наезда на улице Ханджяна в центре Еревана.
Правоохранители накануне разыскали водителя автомобиля, совершившего повторный наезд на уже сбитого другой машиной пешехода близ рынка "Вернисаж".
Как сообщает сайт Shamshyan.com, за рулем автомобиля марки "Range Rover Stratstone" с госномером B 861 HC 777 RUS находился 46-летний Айкарам Гевондян, более известный как певец "Айко Спитакский".
Также было установлено, что автомобиль марки "Kia" вел 43-летний житель Еревана Араик Чибухчян, который служит в одной из воинских частей Минобороны Армении. Установлена также личность погибшей: ею оказалась 68-летняя Кнарик Петикян.
Решением следователя автомобиль марки "Range Rover" был пригнан на специально охраняемую территорию Дорожной полиции РА. "Айк Спитакский" прошел медосмотр, в результате которого выяснилось, что он был трезв.
Решением следователя назначена также судебно-медицинская экспертиза трупа, после получения заключения которой станет ясно, погибла женщина от удара автомобиля "Kia" или "Rang Rover".