Լիոնում վրացիներից, հայերից և ադրբեջանցիներից բաղկացած հանցավոր խմբավորման անդամներ են ձերբակալվել 12/11/2018   12:54  |  Քրեական խրոնիկոն
Լիոնում հայերից, վրացիներից և ադրբեջանցիներից  բաղկացած հանցավոր խմբավորման անդամներ են ձերբակալվել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «Գրուզիա օնլայն»-ը:
Նշվում է, որ Լիոնում իրականացվել է VORS 69-01 անվամբ գործողություն, որի ընթացքում կալանավորվել են Ֆրանսիայում և Բելգիայում գործող կազմակերպված հանցավոր խմբավորումներ՝ բաղկացած  վրացիներից, հայերից և ադրբեջանցիներից: Կալանավորվել է Վրաստանի 10 քաղաքացի, որոնցից երկուսն «օրենքով գողեր» են:
Խմբավորման անդամները թալանելու համար նախապես ընտրել են բնակարաններ, մշակել են դրանց վերաբերյալ տեղեկատվությունը, որից հետո թալանել են դրանք: Նրանք նաև ավտոմեքենաներ են գողացել, զբաղվել են կեղծ փաստաթղթերի պատրաստմամբ և թմրանյութերի շրջանառությամբ:
Գործողության մեջ ներգրավված է եղել ավելի քան 300 ոստիկան Ֆրանսիայից, Բելգիայից և Վրաստանից: Ներգրավված է եղել նաև հատուկ նշանակության ջոկատը, կինոլոգիական ծառայությունը, օգտագործվել է ուղղաթիռ:
18:28 30/03/2018  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում ադրբեջանցի լրագրողը զինված հարձակման է ենթարկվել
13:25 29/03/2018  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայում վարորդը փորձել է բաբանահարել զինվորականների խմբին
17:30 23/03/2018  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի հարավում պատանդներ վերցնելու ժամանակ մեկ մարդ է զոհվել
17:29 13/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները կրակի են տվել ձերբակալվածին՝ միաժամանակ օգտագործելով արցունքաբեր գազի բալոն և շոկեր (տեսանյութ)
11:52 13/09/2017  |  Արտակարգ պատահարներՖրանսիայի յոթ դեպարտամենտներում վտանգի նարնջագույն մակարդակ են սահմանել տեղատարափների պատճառով
19:38 20/08/2017  |  Միջազգային լրահոսՄարսելի կայարանը տարհանվել է. կասկածելի առարկա է հայտնաբերվել
17:13 10/08/2017  |  Միջազգային լրահոսՊարզվել Է Փարիզի մերձակայքում զինվորականներին վրաերթի ենթարկելու մեջ կասկածվողի ինքնությունը
18:05 09/08/2017  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի ոստիկանությունը մի տղամարդու Է ձերբակալել զինվորականներին վրաերթի ենթարկելու կասկածանքով
22:34 17/07/2017  |  Միջազգային լրահոսԺորժ Կեպենկյանն ընտրվել է Լիոնի 35-րդ քաղաքապետ
12:18 21/06/2017  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիայի արդարադատության եւ եվրոպական գործերի նախարարները լքում են կառավարությունը

В Лионе задержаны более 20 членов ОПГ, состоящей из граждан Грузии, Армении и Азербайджана 12/11/2018   13:10  |  Криминальная хроника
В ходе проведенной 10 декабря во французском городе Лионе масштабной спецоперации задержаны 22 члена действующей во Франции и Бельгии организованной преступной группы (ОПГ), состоящей из граждан Грузии, Армении и Азербайджана, сообщил на брифинге директор департамента центральной криминальной полиции МВД Грузии Владимир Борцвадзе. Его слова приводит "Грузия Online".
По его информации, в спецоперации под названием "VORS 69-01" принимали непосредственное участие сотрудники грузинских правоохранительных органов.
Среди задержанных, отметил представитель МВД, 10 граждан Грузии, среди которых два "вора в законе".
По словам В.Борцвадзе, задержанные обвиняются в совершении на территории Франции квартирных краж, угонов автомобилей, создании фальшивых документов и незаконном распространении наркотических средств.
Задержанным грозит во Франции тюремное заключение сроком до 15 лет.
По данным В.Борцвадзе, в спецоперации принимали участие более 300 сотрудников правоохранительных органов Франции, Бельгии и Грузии, также были подключены подразделения спецназа, кинологическая служба и вертолет.
17:41 03/12/2018  |  Криминальная хроникаРазбившийся в ДТП уральский «авторитет» ехал на «сходку»
14:17 28/11/2018  |  Криминальная хроникаНовый вор в законе появился в криминальном мире впервые за четыре года
13:43 29/10/2018  |  Криминальная хроника"Вор в законе" Вадим Сабреков, он же "Чебурашка", объявлен в розыск за тройное убийство
17:06 10/09/2018  |  Криминальная хроникаВозбуждено уголовное дело о покушении на известного криминального авторитета Калатозу в Сочи
18:05 06/07/2018  |  Криминальная хроникаПравительство Греции решило выдать Франции грузинского вора в законе
14:00 22/06/2018  |  Криминальная хроника"Вору в законе" Александру Макаряну по прозвищу “Ало” предъявлено обвинение