«Շնորհավորում եմ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում տարած հաղթանակի  կապակցությամբ». Յոհաննես Հան 12/11/2018   15:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵՄ ընդլայնման և հարևանության հարցերով հանձնակատար Յոհաննես Հանը շնորհավորել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանում կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ: Յոհաննես Հանն այս մասին գրառում է կատարել «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում:
«Շնորհավորում եմ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում տարած հաղթանակի  կապակցությամբ: Ակնկալում ենք շարունակել արդյունավետ համագործակցությունը Հայաստան-Եվրոպական Միություն համաձայնագիրը ի շահ Հայաստանի քաղաքացիների կյանքի կոչելու հարցում:  Հիմա կառավարության արագ ձևավորումը որոշիչ նշանակություն կունենա հետագա բարեփոխումների դրական իմպուլսը պահպանելու համար»,- գրել է Հանը:

Еврокомиссар Йоханнес Хан поздравил Никола Пашиняна в связи с победой на парламентских выборах в Армении 12/11/2018   16:28  |  Лента новостей
Еврокомиссар по вопросам расширения и политики добрососедства Йоханнес Хан поздравил исполняющего обязанности премьер-министра Армении Никола Пашиняна в связи с победой на состоявшихся 9 декабря внеочередных выборах в парламент.
"Поздравляю Никола Пашиняна в связи с победой на парламентских выборах. Рассчитываем на продолжение продуктивного сотрудничества в вопросе реализации Соглашения между Арменией и Евросоюзом во благо граждан Армении. Теперь скорейшее формирование правительства будет иметь решающее значение для сохранения положительного импульса к дальнейшим реформам”, - написал Йоханнес Хан в своем микроблоге в Twitter.