18-ամյա աղջկան մեղադրանք է առաջադրվել՝ 17-ամյա երիտասարդին դանակահարելու համար 12/11/2018   12:22  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան  քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում 17-ամյա երիտասարդի դանակահարության դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել 18-ամյա աղջկան: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ դեկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 19:15-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ «կրծքավանդակի ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Երևան քաղաքի 17 ամյա բնակիչ:
Նախաքննության ընթացքում տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ երիտասարդը մարմնական վնասվածքներն ստացել է 2018 թվականի դեկտեմբերի 03-ին՝ ժամը 18:10-ի սահմաններում, Ձորափի փողոցում գործող, Մանկական երկաթուղի տանող թունելում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ:
Ձեռնրակված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել էր առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքությունը, ով հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակչուհի՝ ծնված 2000 թվականին:
Նախնական քննությամբ պարզվել են միջադեպի մի շարք հանգամանքներ: Մասնավորապես՝ պարզվել է, որ 18-ամյա աղջիկը դեպքի օրը 7 անձանց հետ, Մանկական Երկաթուղի տանող թունելի մեջ 17-ամյա երիտասարդի և վերջինիս 3 ընկերների հետ վիճաբանել է, որի արդյունքում առաջացած քաշքշուկի ժամանակ իր մոտ եղած դանակով հարվածներ է հասցրել 17-ամյա երիտասարդին՝ պատճառելով առողջությանը ծանր վնասի հատկանիշներ պարունակող վնասվածքներ:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 18-ամյա աղջկան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու, միջադեպին մասնակից անձանց գործողություններն անհատականացնելու և քրեաիրավական գնահատական տալու ուղղությամբ:
Հանձնարարություն է տրվել Ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանմանը՝ միջադեպին մասնակից մյուս անձանց ինքնությունը պարզելու, նրանց հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:
11:24 04/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոն17-ամյա երիտասարդին դանակահարելու կասկածանքով ձերբակալվել է 18-ամյա աղջիկ
14:02 27/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴպրոցահասակ երիտասարդի դանակահարության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է. մեղադրանք է առաջադրվել մեկ այլ անչափահասի
15:28 20/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է անչափահասի դանակահարության դեպքը
11:59 20/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասին դանակահարելու մեջ կասկածվողը հայտնաբերվեց
11:37 09/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասը հասակակցին դանակի բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել. վերջինս վերակենդանացման բաժանմունքում է
13:51 12/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասների մասնակցությամբ վիճաբանություն Դիլիջանում. դանակահարվել է երկու անձ
17:44 30/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱնչափահասին մեղադրանք է առաջադրվել՝ 30-ամյա տղամարդուն դանակահարելու համար
17:39 17/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔաջարանում  դանակահարել են անչափահասի. կասկածյալը ևս անչափահաս է
14:32 06/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոն15-ամյա պատանու դանակահարության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
18:51 01/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում անչափահասների վիճաբանությունն ավարտվել է դանակահարությամբ

18-летней жительнице Еревана предъявлено обвинение в нанесении ножевых ранений 17-летнему юноше 12/11/2018   12:50  |  Криминальная хроника
По расследуемому следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану уголовному делу по факту нанесения 17-летнему юноше ножевых ранений обвинение предъявлено 18-летней девушке. Об этом сообщается на сайте СК РА.
Ранее СК сообщил, что в 19:15 3-го декабря из медцентра “Сурб Григор Лусаворич” поступила информация о том, что к ним с диагнозом “колотое ранение грудной клетки” поступил на лечение 17-летний житель Еревана.
"В ходе предварительного следствия были добыты данные о том, что юноша получил телесные повреждения во время ссоры, произошедшей около 18:10 3 декабря в тоннеле, ведущем на детскую железную дорогу, действующую на улице Дзорапи. В результате предпринятых следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлена личность предполагаемого преступника: это жительница Еревана 2000 года рождения", - говорится в сообщении.
Следствием установлен ряд обстоятельств произошедшего. В частности, выяснилось, что 18-летняя девушка в день инцидента вместе с еще семерыми лицами поспорила с 17-летним юношей и его тремя друзьями. В ходе ссоры девушка ударила имевшимся при ней ножом 17-летнего юношу, причинив ему телесные повреждения, содержащие признаки тяжкого вреда здоровью.
На основании добытых достаточных доказательств 18-летней девушке предъявлено обвинение по части 1 статьи 112 Уголовного кодекса. В отношении нее избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
"Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования, индивидуализацию действий участников инцидента и дачу им уголовно-правовой оценки. Соответствующему подразделению Полиции поручено установить личности других участников инцидента, разыскать их и обеспечить их явку к органу, осуществляющему производство", - отмечается в сообщении.