Ընտրախախտումների վերաբերյալ ահազանգերը էապես նվազել են 12/10/2018   10:44  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ տարածքային ստորաբաժանումներում՝ ժամը 24-ի դրությամս՝ ստացվել է 51 հաղորդում, որոնք առերևույթ պարունակում են քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ։
Ստացված հաղորդումներից 9-ը Երևանում է, 5-ը՝ Սյունիքի, 9-ը՝ Շիրակի, 4-ը՝ Արագածոտնի, 9-ը՝ Արարատի, 8-ը՝ Գեղարքունիքի, 2-ը՝ Արմավիրի, 1-ական՝ Վայոց Ձորի, Տավուշի և Լոռու մարզերում: Եվս 2 նյութ, կրկնակի քվեարկության փորձ կատարելու վերաբերյալ, ստացվել է Զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում:
Համեմատության համար նշենք, որ 2017 թվականի ապրիլին տեղի ունեցած ԱԺ հերթական ընտրությունների ժամանակ Քննչական կոմիտեն ապրիլի 3-ին՝ ժամը 15։00-ի դրությամբ, ստացվել էր 197 հաղորդում։
Ահազանգերով առաջատարն էր Երեւանը՝ 68 հաղորդում, 16-ն ստացվել էր՝ Գեղարքունիքի, 22-ը՝ Կոտայքի, 12-ը՝ Լոռու, 4-ը՝ Վայոց Ձորի, 16-ը՝ Արագածոտնի, 9-ը՝ Տավուշի, 12-ը՝ Շիրակի, 34-ը՝ Արմավիրի, 2-ական՝ Սյունիքի և Արարատի մարզերում։
13:40 08/12/2018  |  Ընտրական իրավունքԸնտրակաշառք ստանալու համար՝ 500.000-700.000 դրամ տուգանք կամ 1-3 տարի ազատազրկում. Ոստիկանությունը հիշեցնում է
10:00 08/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽոստացել է գումարով ծրար՝ իր նշած թեկնածուի օգտին քվեարկելու համար
15:48 07/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆախընտրական պաստառները վնասելու հետ կապված խոսակցության ժամանակ երկու անգամ հարվածել է քարոզարշավի մասնակիցներից մեկին
10:26 07/12/2018  |  Ընտրական իրավունք«Մենք» դաշինքը հաղորդում է ներկայացրել ոստիկանություն
15:29 06/12/2018  |  Ընտրական իրավունքՍասնա Ծռեր համահայկական կուսակցությունը իրավապահ մարմինների և միջազգային դիտորդների ուշադրությունը հրավիրում է Երևան քաղաքում փակցվող նմանօրինակ պաստառների վրա (լուսանկար)
11:16 06/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ճղճիմ սցենարներ. Իմ նախընտրական շտաբի մոտ երկու հոգի փող առնել-տալու գործողություն են բեմադրել, մեկ ուրիշն էլ դա նկարահանել է…»
16:56 05/12/2018  |  Ընտրական իրավունքՈ՞ւմ կողմից է կազմակերպվել Վահրամ Բաղդասարյանի և Էդուարդ Շարմազանովի պաստառների դեմ արշավը
14:29 05/12/2018  |  Ընտրական իրավունքՈստիկանության պարզաբանումը՝ «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության նախընտրական քարոզարշավը խոչընդոտելու վերաբերյալ
13:08 05/12/2018  |  Ընտրական իրավունքՔարոզարշավի ընթացքում հանցակազմի հատկանիշներ առերևույթ պարունակող միջադեպերի առնչությամբ գրություններ են ուղարկվել քրեական հետապնդման մարմիններին. ՄԻՊ

В СК Армении констатировали существенное сокращение сообщений о нарушениях на выборах 12/10/2018   10:55  |  Избирательное право
Количество нарушений, зафиксированных в день голосования на внеочередных выборах в Национальное собрание Армении, существенно сократилось.
Согласно распространенному Следственным комитетом РА релизу, в территориальные подразделения по положению на 24:00 поступило 51 сообщение, содержащееся, предположительно, признаки преступления, предусмотренного Уголовным кодексом РА.
9 из полученных сообщений зарегистрированы в Ереване, 5 – в Сюникской, 9 – в Ширакской, 4 – в Арагацотнской, 7 – в Араратской, 8 - в Гегаркуникской, 2 – в Армавирской и по 1-му – в Вайоцдзорской, Тавушской и Лорийской областях.
Еще два материала о попытке повторного голосования поступили в Главное военное следственное управление.
Для сравнения отметим, что в ходе состоявшихся в апреле 2017 года Следственный комитет по положению на 15:00 3 апреля получил 197 сообщений.
Лидеров по количеству звонков Ереван – 68 сообщений, 16 было зарегистрировано в Гегаркуникской, 22 – в Котайкской, 12 – в Лорийской, 4 – в Вайоцдзорской, 16- Арагацотнской, 9 – Тавушской, 12 – Ширакской, 34 – Армавирской, по два заявления – в Сюникской и Араратской областях.
23:04 09/12/2018  |  Избирательное правоЦИК Армении огласила итоги электронного голосования на досрочных выборах в парламент
21:31 09/12/2018  |  Избирательное правоЯвка на досрочных выборах в парламент Армении составила 48.63%
20:09 09/12/2018  |  Избирательное правоВ Армении завершилось голосование на досрочных парламентских выборах
18:30 09/12/2018  |  Избирательное правоЯвка на парламентских выборах в Армении к 17:00 составила 39,54%
17:45 09/12/2018  |  Избирательное правоВ Полицию Армении поступило 26 заявлений о нарушениях в день голосования на парламентских выборах