«Ֆլեշ»-ի Բարսեղը կկանգնի դատարանի առաջ. գործի նախաքննությունն ավարտվել է 12/03/2018   10:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է բռնության գործադրմամբ զուգորդված ինքնիրավչության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը. մեղադրանք է առաջադրվել «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին և «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի բազայի պետ Հ.Հովսեփյանին։ այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն՝ Ն.Բեգլարյանին պատկանող «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերությունից 2015թ. ընթացքում իրականացվել է առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակություն, որի կատարման մեջ ընկերության սեփականատերն ու հարազատները մեղադրել են «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին և պահանջել վերականգնել ենթադրաբար պատճառված գույքային վնասը։
Իրականացված բազմակողմանի քննությամբ հիմնավորվել է, որ Ն.Բեգլարյանի հայրը՝ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանը, «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի «Քանաքեռ» բազայի պետ Հ.Հովսեփյանի հետ միասին 2016 թվականի մարտի 28-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերության կոնֆերենս սրահում ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին մեղադրել է յուրացումներ կատարելու մեջ:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին և «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի «Քանաքեռ» բազայի պետ Հ.Հովսեփյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 322-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Վերջիններիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:

Дело в отношении главы компании "Флеш" Барсега Бегларяна направлено в суд 12/03/2018   12:03  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану завершено предварительное расследование уголовного дела, возбужденного по факту самоуправства, сопряженного с применением насилия; обвинение предъявлено президенту ООО "Флеш" Барсегу Бегларяну и начальнику базы того же ООО Г.Овсепяну. Об этом сообщается на сайте СК.
Согласно добытым в ходе досудебного производства фактическим данным, в принадлежащей Н.Бегларяну компании ООО "Флеш моторс" в 2015 году было совершено хищение имущества в особо крупных размерах. В совершении хищения владелец компании и его родственники обвинили бывшего коммерческого директора "Флеш моторс" и потребовали от него возместить предположительно причиненный имущественный ущерб.
Вместо того, чтобы обратиться к правоохранительным органам с целью возмещения причиненного ущерба и получения в установленном законом порядке компенсации за предположительно нанесенный вред, они, применив насилие, а также угрожая применением опасного для жизни и здоровья насилия,  потребовали в качестве возмещения ущерба переоформить квартиру директора, расположенную на проспекте Азатутян в Ереване, или заплатить 20 тысяч долларов.
"На основе добытых доказательств президенту компании "Флеш" Барсегу Бегларяну  и начальнику базы "Канакер" компании "Флеш" Г. Овсепяну предъявлено обвинение по части 2 статьи 322 ("Самоуправство, совершенное с применением насилия или с угрозой его применения") Уголовного кодекса РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. Объявлено о завершении предварительного следствия по уголовному делу. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд", - отмечается в сообщении.