Պայմանագրային զինծառայողը մահացել է՝ ձնահյուսի տակ մնալու հետևանքով 11/29/2018   14:37  |  Արտակարգ պատահարներ
Ձնահյուսի տակ մնալու հետևանքով Գեղարքունիքում պայմանագրային զինծառայող է մահացել: Այս մասին այսօր Վարդենիսում նախընտրական հանրաքավաքի ժամանակ ասել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի առաջին համար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պայմանագրային զինծառայողին, ով երեք օր առաջ մնացել էր ձյան տակ, մահացած են գտել»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետի պաշտոնակատարն առաջարկեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել զինվորի հիշատակը՝ հայտնելով ցավակցություններ նրա հարազատներին, բարեկամներին։
Աավելի վաղ ԱԻՆ-ը տեղեկացրել էր, որ նոյեմբերի 27-ին՝ ժամը 14:58-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Կախակն գյուղի մոտակայքում քաղաքացի Մ. Հ.-ն (1994 թ.) մնացել է ձնահյուսի տակ։

Военнослужащий-контрактник погиб под лавиной в Гегаркуникской области Армении 11/29/2018   15:01  |  Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий контрактной службы скончался в результате схода лавины в Гегаркуникской области Армении. Об этом сообщил и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян в ходе предвыборного митинга блока “Мой шаг” в Варденисе.
“Военнослужащего-контрактника, которого три дня назад накрыла лавина, нашли мертвым”, - сообщил Пашинян.
И.о. премьера Армении предложил почтить память военнослужащего минутой молчания. Он выразил соболезнования семье и близким погибшего.
Ранее МЧС Армении 27-го ноября в 14:57 в службу "911" поступило сообщение о том, что близ села Кахакн в Гегаркуникской области М.Г.(1994 года рождения) накрыла лавин.