Կառավարությունն ընդունեց ձմեռային զորակոչ հայտարարելու որոշում 11/29/2018   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունն ընդունեց շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2018 թվականի զորակոչ հայտարարելու և զորացրում կատարելու մասին որոշում: Որոշմամբ 2018 թվականի դեկտեմբեր - 2019 թվականի հունվար ամիսներին հայտարարվում է Հայաստանի Հանրա­պետության արական սեռի այն քաղաքացիների շարքային կազմի պարտադիր զինվորական և այլընտրանքային ծառայությունների ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին  լրանում  է մինչև 2018 թվականի  դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ,  ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից նախկինում տրված տարկետումը դադարում է մինչև 2018 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Որոշմամբ նախատեսվում է 2018 թվականի ձմեռային զորակոչի շրջանակներում մինչև 2019 թվականի հունվարի 31-ը ներառյալ զորացրել օրենքով սահման­ված ժամկե­տում շարքային կազմի պարտադիր զինվորական կամ այլընտրանքային զինվո­րական ծա­ռա­յու­թյուն անցած զինծառայողներին:

Правительство Армении приняло решение о проведении зимнего призыва и демобилизации 11/29/2018 14:08 | Лента новостей
Правительство Армении на заседании в четверг приняло решение об объявлении и проведении зимнего призыва и демобилизации 2018 года.
Согласно решению, в декабре 2018 года и январе 2019 года объявляется зимний призыв на обязательную военную и альтернативную службу тех граждан Республики Армения мужского пола, которым исполняется 18 лет до 31 декабря 2018 года включительно, а также тех граждан, которые утратили полученное ранее право на отсрочку от призыва на обязательную военную службу.
Решением предусматривается также до 31 января 2019 года демобилизовать военнослужащих, прошедших в установленные сроки обязательную военную и альтернативную службу.