Առանձին ավտոճանապարհներին մառախուղ է. Լարսի ռուսական կողմում 350 ավտոմեքենա է կուտակված 11/17/2018   10:12  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 17-ին` ժամը 09:00-ի դրությամբ, ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքի «Թաս» կոչվող հատվածում, «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհին և Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար, ռուսական կողմում կա կուտակված մոտ 350 ավտոմեքենա:
12:12 17/06/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎանաձոր-Ալավերդի-Վրաստան միջպետական ավտոճանապարհը փակ է բեռնատար ավտոմեքենաների համար
10:40 21/04/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում բոլոր ավտոճանապարհներն անցանելի են. դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը

МЧС Армении рассказало о ситуации на автомагистралях Армении и Военно-грузинской дороге 11/17/2018   10:27  |  Информационная платформа
Автомагистрали на территории Армении в основном открыты для проезда транспорта, сообщает МЧС РА, публикуя данные на 09:00 субботы.
На участке, более известном как “Тас” в Горисе, в местечке под названием “Мегру сар”(Гора Мегри), на трассе Берд-Чамбарак и серпантинах Дилижана наблюдается туман.
Всем водителям рекомендуется ездить на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами.
Согласно полученным данным из агентства ЧС МВД Грузии и департамента ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия трасса Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств. Со стороны России скопилось 350 единиц транспортных средств.