Սամվել Ֆարմանյանը չի մասնակցի խորհրդարանական ընտրություններին, Արմեն Աշոտյանն ու Մարգարիտ Եսայանը կառաջադրվեն՝ ռեյտինգային ընտրակարգով 11/12/2018   14:19  |  Քաղաքական
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ՀՀ երրորդ նախագահի մամուլի քարտուղար Սամվել Ֆարմանյանը չի մասնակցելու դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։ Այդ մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է ինքը՝ Սամվել Ֆարմանյանը՝ չմանրամասնելով պատճառները։ Ս.Ֆարմանյանը խոստացել է դա անել ավելի ուշ։
Հիշեցնենք, որ երեկ ՀՀԿ-ն որոշում է կայացրել մասնակցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, որը կգլխավորը ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը, ով երեկ ընտրվել է ՀՀԿ նախագահի առաջին տեղակալ։
Մի քանի հանրապետական արդեն հայտարարել են ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվելու ցանկության մասին։ Մասնավորապես՝ պաշտոնապես հայտարարվել է, որ ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը առաջադրվելու է Երևանի թիվ 4 ընտրատարածքում (Երևանի Կենտրոն, Նորք Մարաշ, Էրեբունի, Նուբարաշեն), ՀՀԿ անդամ Մարգարիտ Եսայանը՝ Երևանի թիվ 2 ընտրատարածքում (Երևանի Արաբկիր, Աջափնյակ, Դավթաշեն վարչական շրջաններ):
11:33 11/11/2018  |  ՔաղաքականՉի՛ լինելու վարչական ռեսուրսի կիրառում եւ չի՛ լինելու ընտրակաշառք.Նաիրա Զոհրաբյանը ռեյտինգային ընտրակարգով կառաջադրվի Սյունիքից
20:53 06/11/2018  |  ՔաղաքականԽաչատուր Սուքիասյանը ԱԺ-ում և գործադիրում հայտնվելու ցանկություն չունի
11:02 05/11/2018  |  Քաղաքական«Հանրապետություն» կուսակցությունը կմասնակցի Աժ արտահերթ ընտրություններին.Արամ Սարգսյան

Самвел Фарманян не примет участия в досрочных выборах в парламент Армении 11/12/2018   14:33  |  Политика
Депутат Национального собрания РА от фракции Республиканской партии Армении(РПА) Самвел Фарманян не примет участия в предстоящих 9 декабря с.г. досрочных парламентских выборах. Об этом Фарманян сообщил на встрече с журналистами в понедельник, 12  ноября.  При этом он не назвал причины своего решения, пообещав представить их позднее.
Напомним, накануне РПА приняла решение участвовать во внеочередных выборах в парламент Армении. Список партии возглавит бывший министр обороны Армении Виген Саркисян, который накануне был избран первым заместителем председателя РПА.
Несколько “республиканцев” уже заявили о своем намерении баллотироваться по рейтинговым спискам. В частности, заместитель председателя РПА Армен Ашотян ранее заявил, что будет баллотироваться в 4-м избирательно округе, охватывающем  столичные административные районы Эребуни, Кентрон и Нубарашен, а член РПА Маргарит Есаян – в 2-м округе, куда входят столичные районы Арабкир, Ачапняк, Давташен.