ՀԱՊԿ մամուլի խոսնակը գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Բելառուսի ներկայացուցչի թեկնածության մասին որևիցե տեղեկություն չունի 11/05/2018   15:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀԱՊԿ մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Զայնետդինովը որևէ տեղեկություն չունի ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի թափուր պաշտոնի համար Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ստանիսլավ Զասի թեկնածության քննարկման վերաբերյալ: Այս մասին նա հայտնել է «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում: Ավելի վաղ ռուսաստանյան «Կոմերսանտ»-ը գրել էր, որ քննարկվում է գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Ստանիսլավ Զասին նշանակելու հարցը:
«ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նշանակման հարցը հնարավոր է դիտարկվի Աստանայում նոյեմբերի 8-ին կայանալիք Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստին»,-հավելեց նա:
Յուրի Խաչատուրովն ազատվել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից նոյեմբերի 2-ին: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պարտականությունների կատարումը դրվել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովի վրա:
12:23 02/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին փոխելու ընթացակարգը որևէ կերպ կարգավորված չէ. ԱԳՆ պարզաբանումը
16:30 20/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի փոփոխման հարցը մոտ ժամանակներս կավարտվի. ԱԳ նախարարի տեղակալ
19:32 21/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն Ադրբեջանին կոչ է արել դադարեցնել Հայաստանի սահմանամերձ բնակավայրերի գնդակոծությունները

Пресс-секретарь ОДКБ не располагает какими-либо сведениями о белорусском кандидате на пост генсека ОДКБ 11/05/2018   15:47  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Организации Договора о коллективной безопасности(ОДКБ) Владимир Зайнетдинов не располагает какими-либо сведениями относительно предстоящего рассмотрения кандидатуры представителя Беларуси Станислава Зася на вакантный пост генсека ОДКБ. Об этом пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов заявил «Арменпресс».
Ранее газета "Коммерсант" со ссылкой на свой информированный источник сообщила, что наиболее вероятным кандидатом на пост генсека ОДКБ называют государственного секретаря Совета безопасности Белруси Станислава Зася.СМИ называют имя вероятного кандидата на пост генсека генсека ОДКБ"Возможно, что вопрос о назначении генсека ОДКБ будет обсуждаться 8-го ноября на заседании совета ОДКБ в Астане",- сказал Владимир Зайнетдинов.