Փորձաքննությունը կպարզի նորածնի մահվան պատճառը 10/31/2018   15:43  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ նորածնի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 28.10.2018 թվականի հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում քաղաքացուց հաղորդում  է ստացվել առ այն, որ իր կնոջը ոչ պատշաճ ծննդօգնություն ցուցաբերելու հետևանքով իրենց երեխան մահացել է:
Դեպքի առթիվ 29.10.2018թ. Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 130-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, որը 31.10. 2018թ.  ստացվել և վարույթ է ընդունվել ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքեր պարզելու համար նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա կայացվող դատավարական որոշումների, քրեաիրավական գնահատականների մասին տեղեկություն կտրամադրվի լրացուցիչ։
10:34 29/10/2018  |  Արտակարգ պատահարներ«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում նորածին է մահացել
14:29 06/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոն«Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունք նորածին է մահացել

Судмедэкспертиза выяснит причины смерти новорожденного ребенка 10/31/2018   16:10  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении предпринимает необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на установление обстоятельств смерти новорожденного ребенка в Ереване.
Как сообщается на официальном сайте СК, 28 октября 2018 года в отдел Полиции по ереванскому району Малатия от гражданина поступило сообщение о том, что их ребенок скончался вследствие ненадлежащего оказания его жене помощи при родах.
29 октября 2018 года по факту в Прокуратуре того же столичного района было возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 130( Неисполнение или ненадлежащее исполнение профессиональных обязанностей лицами, осуществляющими медицинскую помощь и медицинское обслуживание,повлекшие по неосторожности смерть пациента") Уголовного кодекса РА, которое 31 октября 2018 года поступило в следственный отдел по административному району Малатия-Себастия следственного управления СК РА по Еревану и было принято к производству.
Для установления обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначена судебно-медицинская экспертиза трупа.
"Предварительное расследование продолжается. О принимаемых на основе добытых доказательств процессуальных решениях и уголовно-правовой оценке будет предоставлена дополнительная информация", - отмечается в сообщении.