Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդունել է «Prime Healthcare» ընկերության նախագահ, ամերիկահայ բարերար Մայք Սարյանին 10/30/2018   19:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «Prime Healthcare» ընկերության նախագահ, ամերիկահայ բարերար Մայք Սարյանին, ով ԱՄՆ առողջապահական ոլորտի հայտնի ներկայացուցիչ է և ԱՄՆ 14 նահանգների 45 հիվանդանոց ներառող խոշոր ցանցի ղեկավար: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով Մայք Սարյանի առաջին այցը Հայաստան՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը բարձր է գնահատել նրա երկարամյա մասնագիտական գործունեությունը, ինչպես նաև դերակատարությունը ամերիկահայ համայնքի կյանքում, Հայաստանի ու Արցախի զարգացմանն ուղղված ծրագրերում: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ արդյունավետ համագործակցություն կձևավորվի, ինչը կնպաստի առողջապահության ոլորտում բարեփոխումների արդյունավետության բարձրացմանը:
Մայք Սարյանը, շնորհակալություն հայտնելով Նիկոլ Փաշինյանին ընդունելության համար, նշել է, որ հպարտ է հնարավորություն ունենալ՝ որպես հայ իր նպաստը բերելու հայրենիքի առաջընթացին: Նա պատրաստակամութուն է հայտնել օժանդակել վարչապետի պաշտոնակատարին, կառավարությանը և առողջապահության նախարարությանը՝ բարեփոխումները կյանքի կոչելու գործում և իր փորձը, մասնագիտական հմտությունները ծառայեցնել Հայաստանում առողջապահության ոլորտի զարգացմանը, կոնկրետ ծրագրերի իրականացմանը:
Վարչապետի պաշտոնակատարը ողջունել է Մայք Սարյանի գործնական տրամադրվածությունը և ընդգծել, որ Հայաստանի համար այս նոր և կարևոր ժամանակաշրջանում անհրաժեշտ է աշխարհասփյուռ հայության մեծ  ներուժը ներգրավել մեր երկրի ապագայի կառուցման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել առողջապահության ապահովագրության, բժշկական հաստատությունների արդիականացման, մասնագիտական վերապատրաստման և մի շարք այլ ուղղություններով համագործակցության հեռանկարների շուրջ: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարի հետ վաղը կայանալիք հանդիպման ժամանակ ավելի մանրամասն կքննարկվեն կոնկրետ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
21:15 25/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ֆինանսատնտեսական բլոկի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել

Пашинян заявил о необходимости задействовать потенциал армян со всего мира в построении будущего Армении 10/31/2018   00:10  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял сегодня президента компании “ Prime Healthcare”, американского филантропа армянского происхождения Майка Сарьяна, который является известным деятелем сферы здравоохранения США и руководителем сети 45 больниц в 14 штатах.Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Приветствуя первый визит Майка Сарьяна в Армению, исполняющий обязанности премьер-министра высоко оценил его многолетнюю профессиональную деятельность, а также его роль в жизни армянской общины США и в программах развития Армении и Арцаха. Никол Пашинян выразил уверенность в том, что будет налажено эффективное сотрудничество с министерством здравоохранения Республики Армения, которое будет способствовать повышению эффективности реформ в сфере здравоохранения.
Поблагодарив Никола Пашиняна за прием, Майк Сарьян отметил, что он гордится возможностью внести свой вклад в развитие родины. Он выразил готовность помочь и.о. премьер-министра, правительству и министерству здравоохранения осуществить реформы, а также применить свой опыт и профессиональные навыки для развития здравоохранения в Армении и реализации конкретных программ.
Исполняющий обязанности премьер-министра приветствовал практичный настрой Майка Сарьяна и подчеркнул, что для этого нового и важного периода в Армении необходимо задействовать большой потенциал армян со всего мира в построении будущего нашей страны.
Собеседники обменялись мнениями о перспективах сотрудничества в сферах медицинского страхования, модернизации медицинских учреждений, профессиональной подготовки и в ряде других областей. Была достигнута договоренность о том, что на завтрашней встрече с и.о. министра здравоохранения будут более подробно обсуждены возможности реализации конкретных проектов.
16:15 27/07/2017  |  Лента новостейПравительство запустит пилотную программу по обязательному медстрахованию в Армении
14:08 24/07/2017  |  Лента новостейАра Баблоян присутствовал на открытии 15-го международного форума Армянского офтальмологического проекта