Անցնող շաբաթվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ 10/27/2018   14:19  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հոկտեմբերի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны Арцаха представило сводку с передовой за уходящую неделю 10/27/2018   14:50  |  Карабахский конфликт
В период с 21-го по 27-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 100 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанное время противник произвел по армянским позициям около 1000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые воинские части Армии обороны воздерживались от ответных действий и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу",– отмечается в сообщении.