Անցնող շաբաթ հրադադարի ռեժիմը հակառակորդը խախտել է ավելի քան 80 անգամ 10/20/2018   13:50  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հոկտեմբերի 14-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 80 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 500 կրակոց: Այդ մասին հաղորդում է Արցախի Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևել են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

В Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой за уходящую неделю 10/20/2018   14:11  |  Карабахский конфликт
В период с 14-го по 20-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 80 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанное время противник произвел по армянским позициям около 500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые воинские части Армии обороны строго соблюдали режим прекращения огня и продолжали предпринять шаги для организации надежной обороны боевых позиций",– отмечается в сообщении.