ԱԺ-ում քննարկվել են հայաստանյան ներքաղաքական զարգացումները. ներկա է եղել նաև ՀՀ-ում ԵՄ դեսպանը 10/18/2018   16:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տնօրինության գործադիր տնօրեն Թոմաս Մայր-Հարթինգի գլխավորած պատվիրակությանը, տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայաստանյան ներքաղաքական զարգացումներին, ինչպես նաև քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Арпине Ованнисян обсудила с Томасом Майр-Гартингом внутриполитическую ситуацию в Армении 10/18/2018 16:52 | Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении Арпине Ованнисян 18 октября приняла делегацию во главе с исполнительным директором по вопросам Европы и Центральной Азии Европейской службы внешней деятельности (ЕСВД) Томасом Майр-Гартингом.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, на встрече присутствовал также глава делегации ЕС в Армении Петр Свитальский.
Собеседники обратились к внутриполитическим процессам в Армении, а также к вопросам, представляющим двусторонний интерес.