Վարչապետը վաղը հրաժարական կտա, իսկ կառավարությունը թեժ քննարկումներ կսկսի ԱԺ-ում. armtimes 10/15/2018   16:47  |  Քաղաքական
Հոկտեմբերի 16-ից Հայաստանում թեժ քաղաքական գործընթացներ են սկսվելու, որոնք կշարունակվեն մինչեւ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ավարտը:
Վաղը հրաժարական է տալու ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում նշեց, որ քայլերի հաջորդականության սցենարային փոփոխություն չի եղել, եւ հրաժարականը մնում է ընտրությունների անցկացման միակ տարբերակ:
Սրան զուգահեռ էլ հոկտեմբերի 16-ից սկսվում են կառավարության ներկայացուցիչների եւ խորհրդարանական ուժերի միջեւ Ընտրական օրենսգրքի նոր նախագծի շուրջ քննարկումներ: Այս մասին ՀԺ-ին տեղեկացրեցին ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանն ու ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Կառավարությունից խմբակցությունների հետ բանակցելու է առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը: Նա վարչապետին կից Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների հանձնաժողովի նախագահն է:
14:30 15/10/2018  |  ՔաղաքականԱյսօր վարչապետը հրաժարական չի ներկայացնելու. Արման Եղոյան
12:54 08/10/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը շեշտեց՝ եթե իրենով լիներ, արդեն հրաժարական տված կլիներ

Премьер-министр Армении Никол Пашинян подаст в отставку завтра - Armtimes 10/15/2018   16:54  |  Политика
В Армении с 16 октября начнутся бурные политические процессы, которые продолжатся до окончания внеочередных парламентских выборов. Завтра подаст в отставку премьер-министр Армении Никол Пашинян, сообщает «Айкакан жаманак».
Глава фракции «Выход» Лена Назарян в беседе с «Айкакан жаманак» отметила, что сценарных изменений в последовательности шагов не было, и отставка остается единственным вариантом проведения выборов.
Вместе с тем, с 16 октября между представителями правительства и парламентскими силами начнутся обсуждения нового проекта Избирательного кодекса. Об этом «АЖ» сообщили глава фракции «Выход» Лена Назарян и руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян.
От правительства с фракциями будет вести переговоры первый вице-премьер Арарат Мирзоян, который возглавляет комиссию по изменениям в Избирательном кодексе при премьер-министре.