Նիկոլ Փաշինյանի և Էմանուել Մակրոնի կողմից մարվեց մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Աշխարհահռչակ հայեր. Շառլ Ազնավուր» թեմային 10/11/2018   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կողմից  մարվեց մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Աշխարհահռչակ հայեր. Շառլ Ազնավուր» թեմային: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Հոկտեմբերի 11-12-ին Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու համար Հայաստան է ժամանել Ֆրանկոֆոնիայի անդամ 84 երկրի պատվիրակություն և 38 երկրի ղեկավար:
Հոկտեմբերի 11-12 Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթաժողովի օրակարգում Ֆրանկոֆոնիայիմիջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի ընտրության հարցն է: Գագաթաժողովի թեման է «Ապրել միասին՝ հարգելով համերաշխությունը, մարդասիրական արժեքներն ուբազմազանությունը՝ իբրև խաղաղության եւ բարօրության հիմք ֆրանկոֆոն տարածաշրջանում»:
Համընդհանուր արժեքների վրա խարսխված այս թեման հնարավորություն կտա արտացոլել Ֆրանկոֆոնիայում խաղաղությունը, համերաշխությունը և զարգացումը։ Որպես Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթաժողովի լոգո ընտրվել է նուռը՝ ի նշան ֆրանկոֆոն ողջտարածքի խաղաղության և բարգավաճման։
19:24 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Շառլ Ազնավուրի համար կատարվեց հոգեհանգստյան կարգ
17:45 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱզնավուրի կնոջը վերջին երեսուն տարում հանրությունն առաջին անգամ տեսավ տեսախցիկների առաջ. Արտակ Հերիքյան. լուսանկար
17:30 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳյումրեցիները լռեցին 94 վայրկյան՝ հարգանքի տուրք մատուցելով աշխարհահռչակ երգչի հիշատակին
15:50 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՇառլ Ազնավուրը մեր ժողովրդի միասնականության յուրօրինակ խորհրդանիշն էր, նա միշտ ներկա էր իր հայրենիքի կյանքում. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս
13:35 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտում Ազնավուրի անվան մշակութային կենտրոն
12:50 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը մասնակցել է Շառլ Ազնավուրի հոգեհանգստի կարգին
12:30 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց եկեղեցիներում կատարվում է հոգեհանգստյան կարգ Շառլ Ազնավուրի հոգու խաղաղության համար
11:00 06/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀոկտեմբերի 6-ին՝ Շառլ Ազնավուրի հուղարկավորության օրը, Հայաստանում հայտարարված է սգո օր
19:42 05/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի նախագահը Շառլ Ազնավուրին նվիրված գրառումներ է կատարել «Թվիթեր»-ում
16:22 05/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԻ հիշատակ Շառլ Ազնավուրի Երևանի բոլոր եկեղեցիներում կկատարվի հոգեհանգստյան կարգ

Пашинян и Макрон погасили в Ереване почтовый блок памяти Шарля Азнавура 10/11/2018 11:55 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Франции Эммануэль Макрон в рамках XVII Саммита Международной организации Франкофонии (МОФ) погасили почтовый блок под названием "Всемирно известные армяне: Шарль Азнавур". Об этом сообщает пресс-служба правительства.
В Спортивно-концертном комплексе в Ереване сегодня, 11-го октября, стартовал 17-й Саммит глав стран Международной организации франкофонии (МОФ).
В Саммите, который проходит под девизом "Жить вместе", участвуют делегации из 84-х стран, входящих в МОФ, а также партнеров и наблюдателей этой международной структуры. В числе участников - лидеры 38-ми стран.
В Ереван, в частности, прибыли президент Франции Эммануэль Макрон, премьер-министр Канады Джастин Трюдо, президент Ливана Мишель Аун и князь Монако Альбер II. Среди
Среди участников саммита – лидеры таких стран как Камерун, Камбоджа, Бурунди, Буркина Фасо, Бельгия, Египет, Греция, Гвинея, Люксембург, Монако, Сенегал, Сейшелы, Швейцария, Тунис, Вьетнам, Вануату, Гана, Аргентина, Литва, Косово, Грузия, ОАЭ, Мексика, Черногория, Эстония, Литва, Украина, Сербия, Словакия.