ՀՀ վարչապետը «Ֆրանս 24»-ին հայտնել է ընտրությունների և իր հրաժարականի ժամկետների մասին 10/10/2018   22:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առաջիկա օրերին կներկայացնի իր հրաժարականը` դեկտեմբերին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների համար:  Փաշինյանն այս մասին հայտնել է «Ֆրանս 24» հեռուստաընկերությանը:
«Արտահերթ ընտրությունները պետք է կայանան դեկտեմբերի 9-10-ը: Դա կլինի այն պարագայում, երբ ես մինչև հոկտեմբերի 16-ը ներկայացնեմ իմ հրաժարականը»,- ասել է Փաշինյանը:
22:36 10/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը պետք է շատ լուրջ զարգացում ապրի. Նիկոլ Փաշինյան
21:45 10/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը մի քանի բառ փոխանակեց Սոֆյա ռոբոտի հետ
19:31 10/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը վստահեցրեց` ՀՀ կառավարությունը կաջակցի բոլոր ստեղծարար և նորարար գաղափարներին
21:21 09/10/2018  |  ՔաղաքականՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և նախագահ Արմեն Սարգսյանը քննարկել են ներքաղաքական իրավիճակին վերաբերող հարցեր
18:54 09/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լիտվայի ԱԳ նախարար Լինաս Լինկևիչուսին
20:41 08/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է փորձել ստեղծված իրավիճակը հաղթահարել բանակցությունների քաղաքական տրամաբանության մեջ. Նիկոլ Փաշինյան
20:35 08/10/2018  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանը և Գագիկ Ծառուկյանը դեկտեմբերին ՀՀ-ում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու վերաբերյալ հուշագիր են ստորագրել
19:38 08/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ու Ծառուկյանը քննարկել են խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացմանն առնչվող հարցեր
19:18 08/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին

Никол Пашинян огласил примерную дату своей отставки и сроки внеочередных парламентских выборов 10/11/2018 09:11 | Политика
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ближайшие дни подаст в отставку для роспуска Национального собрания и проведения внеочередных парламентских выборов. Об этом Пашинян заявил в эксклюзивном интервью французскому телеканалу France24.
"Внеочередные парламентские выборы должны состояться 9-10 декабря. Это произойдет в том случае, если я подам в отставку до 16-го октября", - сказал Никол Пашинян.
8-го октября премьер-министр Армении Никол Пашинян и лидер партии»Процветающая Армения» Гагик Царукянподписали меморандум о проведении внеочередных выборов в декабре, согласно которому партия обязуется не выдвигать кандидатуру премьер-министра.
На данный момент более 15 депутатов, среди которых и представители от фракции РПА, подписались под заявлением, согласно которому они поддерживают позицию премьер-министра Никола Пашиняна о проведении досрочных парламентских выборов в декабре 2018 года.