Հայ դիրքապահների ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց 10/06/2018   13:59  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակում ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր՝ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
13:21 11/08/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը ավելի քան 1800 կրակոց է արձակվել հայ դիրքապահների ուղղությամբ
13:58 03/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի կողմից ցանկացած ոտնձգություն տեղում չեզոքացվում է. Դավիթ Տոնոյանն անդրադարձել է սահմանային իրավիճակին
15:28 28/07/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ

Минобороны Арцаха рассказало об оперативной обстановке на передовой за уходящую неделю 10/06/2018   14:15  |  Карабахский конфликт
В период с 30-го сентября по 6-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанное время противник произвел по армянским позициям более 1000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые воинские части Армии обороны строго соблюдают режим прекращения огня и продолжают предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций",- – отмечается в сообщении.
14:42 29/09/2018  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха представило сводку с передовой за уходящую неделю
14:29 21/09/2018  |  Карабахский конфликтМинистр обороны Арцаха прокомментировал ситуацию на линии соприкосновения
15:32 15/09/2018  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха: ВС Азербайджана за уходящую неделю нарушили режим прекращения огня около 250 раз
14:08 08/09/2018  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха представило сводку с передовой за уходящую неделю