Վահագն Մուրադյանի աշխատանքից ազատումը կապ չունի «Մարտի 1»-ի գործի հետ. Արթուր Դավթյան 09/27/2018   13:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության վարչության նախկին պետ Վահագն Մուրադյանի աշխատանքից ազատումը բացարձակապես կապ չունի «Մարտի 1»-ի գործի հետ: Այդ մասին այսօր՝ կառավարության նիստից առաջ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում վստահեցրեց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը:
Նշենք, որ Վահագն Մուրադյանը հայց է ներկայացրել Գլխավոր դատախազի դեմ՝ իրեն պաշտոնից փոխադրելու և այլ պաշտոնի նշանակելու մասին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի 29.08.2018թ. թիվ 286-Ա հրամանն անվավեր ճանաչելու պահանջի մասին:

Генпрокурор Армении прокомментировал перевод Ваагна Мурадяна на другую должность 09/27/2018   13:57  |  Лента новостей
Освобождение Ваагна Мурадяна с поста начальника Управления по контролю за расследованием особо важных дел Генеральной прокуратуры Армении абсолютно не связано с делом о  событиях 1 марта 2008 года. Об этом заявил сегодня перед заседанием правительства генеральный прокурор Армени Артур Давтян.
Отметим, что Ваагн Мурадян подал против Артура Давтяна иск, требуя признать недействительным приказ генпрокурора от 29-го августа 2018 года о переводе его на другую должность. Отметим, что Ваагн Мурадян без его согласия был назначен заместителем военного прокурора РА.
Генпрокурор считает, что Ваагн Мурадян был освобожден от занимаемой должности на законных основаниях.