Լևոն Երանոսյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը երկրից չհեռանալու մասին 09/25/2018   16:12  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության ներքին զորքերի նախկին  հրամանատար Լևոն Երանոսյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը երկրից չհեռանալու մասին: Երանոսյանը կասկածյալի կարգավիճակում է:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Լևոն  Երանոսյանի շահերի պաշտպան Տիգրան Սաֆարյանը հայտնել է, որ նա Կասկածվում է Քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը։
«Լևոն Երանոսյանը Հատուկ քննչական ծառայություն է հրավիրվել 2018 թվականի ապրիլի 16-ին և 22-ին համապատասխանաբար Բաղրամյան պողոտայում և Արցախի փողոցի սկզբնամասում տեղի ունեցած բախումների ընթացքում հատուկ միջոցներ կիրառելու գործով»,- ասաց Սաֆարյանը:

Экс-заместитель главы Полиции Армении подозревается в превышении должностных полномочий 09/25/2018   16:49  |  Криминальная хроника
В отношении бывшего командующего войсками Полиции, экс-заместителя начальника Полиции Армении Левона Ераносяна избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. Об этом "Арменпресс" сообщил адвокат Ераносяна - Тигран Сафарян.
Как сообщалось ранее, Левон Ераносян был вызван на допрос в Специальную следственную службу Армении.
Левон Ераносян подозревается в превышении должностных полномочий.
"Речь идет о  применении спецсредств в ходе столкновений митингующих с полицейскими на проспекте Баграмяна и Арцаха,  имевших место 16 и 22 апреля текущего года соответственно", - сообщил Сафарян.