«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» Բկ-ում տեղի ունեցած պայթյունի փաստով քրեական գործ է հարուցվել 09/25/2018   16:18  |  Քրեական խրոնիկոն
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի թթվածնային կայանում այսօր տեղի ունեցած պայթյունի փաստով հարուցվել է քրեական գործ:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 157-րդ հոդվածի հատկանիշներով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ԲԿ-ի թթվածնային արտադրական կայանում պայթյուն է տեղի ունեցել և աշխատակիցը՝ տեխնիկ օպերատոր Վահան Գասպարյանը, վախճանվել է:
Նշենք նաև, որ պայթյունի հետևանքով ևս մեկ անձ վիրավորվել է ուսի շրջանում և ԲԿ-ի տնօրեն Արման Հովակիմյանի խոսքով՝ նա գտնվում է ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում:
Ըստ ԲԿ-ի տնօրենի՝ տեղի ունեցածը դժբախտ պատահար է:
ԲԿ-ի տնօրենը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ նախնական տվյալներով` այդ աշխատակիցն այսօր աշխատանքի չպետք է լիներ: Բացի այդ, նաև հայտնել է, որ իրենց ունեցած տվյալներով, այդ բալոնը չի պատկանել ԲԿ-ին, ավելի փոքր է եղել քան ԲԿ-ին պատկանողները:
ԲԿ-ի տնօրենի վստահեցմամբ՝ թթվածնի կայանն այս տարի փորձաքննություն է անցել, և շահագործման համար դրական են եղել արդյունքները, իսկ բոլոր աշխատակիցները ունեցել են հավաստագրեր, որ կարող են աշխատել այդ կայանում:

Уголовное дело возбуждено по факту взрыва в ереванском медцентре 09/25/2018   17:06  |  Криминальная хроника
По факту взрыва на кислородной станции медицинского центра “Святой Григорий Просветитель” возбуждено уголовное дело.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, уголовное дело заведено по признакам статьи 157(“Нарушение правил охраны труда”) УК РА.
Как  сообщили в Минздраве Армении,  в результате взрыва кислородного баллона, произошедшего на станции по производству кислорода в медцентре, погиб техник-оператор того же цеха.
Еще один рабочий с легкими травмами был немедленно госпитализирован в ту же больницу, где получает необходимую медпомощь.
По предварительным данным, взорвавшийся на станции баллон не принадлежит больнице.
17:21 30/11/2017  |  Чрезвычайное просшествиеВзрыв прогремел на складе супермаркета “Нор Зовк” в Ереване
17:30 03/08/2017  |  Чрезвычайное просшествиеУголовное дело возбуждено по факту взрыва во дворе одного из домов в Ереване
09:27 03/08/2017  |  Чрезвычайное просшествиеВзрыв прогремел во дворе одного из домов в Ереване: один человек погиб, еще один тяжело ранен