Առերևույթ ընտրախախտումների վերաբերյալ, ժամը 18-ի դրությամբ, ՔԿ-ում ստացվել է 7 հաղորդում 09/23/2018   18:51  |  Ընտրական իրավունք
2018թ. սեպտեմբերի 23-ին՝ Երևան քաղաքի ավագանու արտահերթ  ընտրության օրը, առերևույթ ընտրախախտումների  վերաբերյալ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության տարածքային ստորաբաժանումներում, ժամը 18-ի դրությամբ, ստացվել է 7 հաղորդում-ահազանգ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ստացված հաղորդումներից 5-ը վերաբերում է քվեարկության գաղտնիությունը խախտելուն, 2-ը՝ կրկնակի քվեարկության փորձին։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ դատավարական գործողություններ՝ առերևույթ ընտրական իրավունքի խախտման հատկանիշներ պարունակող նյութերում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ:
11:20 20/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանի ավագանու ընտրություններին ընտրակաշառք տալու առերևույթ դեպքի առթիվ երկրորդ քրեական գործն է հարուցվել

В СК Армении к 18:00 поступило 7 сообщений о предполагаемых нарушениях на выборах в Ереване 09/23/2018   19:40  |  Избирательное право
В территориальные подразделения следственного управления Следственного комитета Армении по Еревану по положению на 18:00 23 сентября 2018 года поступило 7 сообщений(звонков) о предполагаемых нарушениях избирательного права в ходе голосования на внеочередных выборах в Совет старейшин Еревана. Об этом сообщается на официальном сайте СК.
5 из полученных сообщений касаются нарушения тайны голосования, 2 - попыток повторного голосования.
“Предпринимаются необходимые процессуальные действия, направленные на проверку обстоятельств, указанных в материалах, предположительно, содержащих данные о признаках нарушения избирательного  права. Информация о результатах будет предоставляться периодически", - отмечается в сообщении.