Այս պահի դրությամբ ընտրախախտում չի արձանագրվել. ոստիկանության պետը մասնակցեց քվեարկությանը 09/23/2018   10:01  |  Ընտրական իրավունք
ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերի Օսիպյանը մասնակցեց Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը: Ինչպես հայտնում է  ոստիկանության պետը, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, անդրադարձավ սեպտեմբերի 22-ին ԲՀԿ Աջափնյակի գրասենյակում ոստիկանության անցկացրած խուզարկությանը:
«Ոստիկանության բոլոր գործողությունները եղել են օրենքի շրջանակներում, այժմ ուսումնասիրությունն ընթացքի մեջ է, հետագայում հանրությանը կտեղեկացնենք»,- ասաց Օսիպյանը:
Նա փաստեց՝ ոստիկանությունը տիրապետում է ողջ ՀՀ օպերատիվ իրավիճակին, և ցանկացած ահազանգ, ցանկացած գրառում սոցցանցերում ոստիկանությունը պարտադիր ուսումնասիրում է:
Ոստիկանության պետը հայտնեց, որ ընտրակաշառքի թեմայով մի քանի քրեական գործեր են հարուցված, իրականացվում է համապատասխան վարույթ: Նա չցանկացավ հայտնել, թե որ քաղաքական ուժի, կամ ուժերի ներկայացուցիչներն են ընտրակաշառք բաժանել. «Որպեսզի չդիտվի որպես հակաքարոզչություն, կամ քարոզչություն, այժմ ոչինչ չեմ ասի, կանդրադառնանք ընտրություններից հետո»:
Ոստիկանություն պետը տեղեկացրեց նաև, որ այս պահի դրությամբ քվեարկության հետ կապված ամեն ինչ նորմալ է, որևէ խնդիր չկա, ընտրախախտում չի արձանագրվել:
«Մենք արդեն ունենք նախադեպը չունեցող ընտրություններ, քանի որ նախընտրական շրջանում չեն արձանագրվել որևիցե կոպիտ խախտումներ՝ նաև ոստիկանության կանխարգելիչ աշխատանքների շնորհիվ»,- եզրափակեց Օսիպյանը:
22:09 20/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎալերիյ Օսիպյանն ընդունել է Ինտերպոլի գլխավոր քարտուղարությունից ժամանած պատվիրակությանը
10:21 07/09/2018  |  ՄամուլՈստիկանության վիճակը բարդ է, Օսիպյանը թերանում է աշխատանքում. «Իրատես de facto»
20:52 05/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎալերիյ Օսիպյանը սպայական կոչումներ է շնորհել
22:37 30/08/2018  |  ԱնցուդարձՈւկրաինացի երաժշտի նկատմամբ ոստիկանների կիրառած ուժը եղել է համաչափ. Ոստիկանապետ
19:58 30/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողություն ոստիկանության կրթահամալիրում
13:12 29/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Գրիգորյանն ու Վալերի Օսիպյանը ծանոթացել են մարտական հերթապահություն իրականցնող ոստիկանության զորքերի ծառայության ընթացքին
10:19 28/08/2018  |  ՄամուլՕսիպյանը հոկտեմբերին հրաժարական կտա՞. «Իրավունք»
19:13 21/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանության 8 ծառայողներ առաջին սպայական ուսադիրներն են ստացել
18:37 21/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունը շարունակելու է պայքարել գիշերային ժամերին քաղաքացիների հանգիստը խախտողների դեմ
12:23 21/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎալերի Օսիպյանը ՊՊԾ գնդի գրավման գործով դատարան ներկայանալու հրավեր չի ստացել

Глава Полиции Армении проголосовал на выборах мэра Еревана и заявил об отсутствии нарушений к этому часу 09/23/2018   10:34  |  Избирательное право
Начальник Полиции Армении Валерий Осипян проголосовал на внеочередных выборах в Совет старейшин Еревана.
Комментируя после голосования проведенный накануне обыск в одном из штабов партии “Процветающая Армения”, Осипян заявил, что действия Полиции были в рамках закона и пообещал позже предоставить информацию.
Он отметил, что Полиция владеет всей оперативной ситуацией и изучает любые сигналы или публикации в соцсетях.
Глава Полиции Армении сообщил, что по фактам подкупа избирателей возбуждено несколько уголовных дел, по ним осуществляется производство. Он воздержался от ответа на вопрос о том, представители каких политсил раздавали взятки.
“Дабы это не расценивалось как агитация или антипропаганда, то я воздержусь от ответа. Вернемся к этому после выборов”, -заявил он.
Осипян сообщил, что по положению на данный момент голосование идет в нормальном режиме, каких-либо проблем нет, нарушений избирательного права не зафиксировано.
“У нас проходят беспрецедентные выборы, поскольку каких-либо грубых нарушений в ходе предвыборной кампании не было зафиксировано, в том числе благодаря превентивной работе Полиции”, - заявил он.