ՀՀ երեք նախագահները մերժում են հրավերը. նրանք չեն մասնակցի Անկախության օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը 09/20/2018   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն, ամենայն հավանականությամբ, չի ընդունի հրավերն ու չի մասնակցի Անկախության օրվան նվիրված տոնական միջոցառումներին։
«Նիկոլ Փաշինյանը, նախ, թող բարի լինի ներողություն խնդրի Սերժ Սարգսյանից ու նաև Ռոբերտ Քոչարյանից հրապարակային վիրավորելու համար: Դրանից հետո նոր կմտածենք՝ գնա՞լ, թե՞ չգնալ», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Ի՞նչ է նշանակում մարդկանց հրապարակային քաղաքական դիակ անվանել, հետո հրավիրել Անկախության տոնին: Ես կարծում եմ, որ քաղաքական կոռեկտությունն ու էթիկետը, նախևառաջ, պահանջում են Նիկոլ Փաշինյանին ներողություն խնդրել հրապարակային վիրավորելու համար», - նշեց Է. Շարմազանովը։
ՀՀԿ խոսնակն ընդգծեց՝ «ես չեմ կարծում, որ ճիշտ է՝ երբ վարչապետը մի բան է ասում, մի այլ բան անում, կեղծ բարեկրթության ձևերն անընդունելի են»։
Անկախության օրվա նվիրված միջոցառումներին չի մասնակցի նաև ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։
«ՀՀ առաջին նախագահը չի պլանավորում մասնակցել անկախության տոնի միջոցառումներին», - Aysor.am-ին փոխանցեց ՀԱԿ մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը։
Aysor.am-ի հետ զրույցում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ասաց, որ Ռոբերտ Քոչարյանը, նույնպես, չի մասնակցելու վաղը կայանալիք տոնական միջոցառումներին։
Հիշեցնենք՝ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանն օրեր առաջ ասել էր, որ ՀՀ երեք նախագահները հրավիրվել են մասնակցելու Հայաստանի անկախության տարեդարձի միջոցառումներին։
16:04 20/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախության տոնի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել են Սաուդյան Արաբիայի թագավորը եւ թագաժառանգը
15:57 20/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախության տոնի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Ղազախստանի նախագահը
14:16 20/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախության տոնի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Շվեյցարական կոնֆեդերացիայի նախագահը
15:17 18/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ երեք նախագահները հրավիրվելու են մասնակցելու Անկախության տոնակատարությանը

Экс-президенты Армении не примут участия в праздничных мероприятиях по случаю Дня независимости 09/20/2018   18:13  |  Лента новостей
Tретий президент Армении, по всей видимости, не примет приглашения и не будет участвовать в торжественных мероприятиях по случаю Дня независимости Армении.
«Никол Пашинян, прежде всего, пусть будет любезен принести извинения Сержу Саргсяну, а также Роберту Кочаряну за публичное оскорбление. После этого только подумаем, пойти или не пойти», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Республиканской партии Армении, вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов.
«Что значит, называть людей публично политическим трупом, потом приглашать к участию в праздновании Дня Независимости. Я считаю, что политическая корректность и этикет, прежде всего, требуют, чтобы Никол Пашинян принес извинения за публичное оскорбление», - приводит слова Шармазанова издание.
Пресс-секретарь РПА подчеркнул, что не считает правильным, «когда премьер говорит одно, а делает другое, подобная мнимая благовоспитанность просто неприемлема».
Как передает СМИ, в мероприятиях по случаю Дня независимости Армении не примет участия также первый президент Армении Левон Тер-Петросян.
«Первый президент Армении не планирует участвовать в мероприятиях в связи с Днем независимости», - сообщил Aysor.am пресс-секретарь «Армянского национального конгресса» Арман Мусинян.
В беседе с корреспондентом издания руководитель офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна Виктор Согомонян заявил, что Роберт Кочарян также не будет участвовать в предусмотренных 21 сентября праздничных мероприятиях.
Напомним, руководитель Аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян заявил несколько дней назад, что все три экс-президента Армении – Левон Тер-Петросян, Роберт Кочарян и Серж Саргсян – приглашены на праздничные мероприятия по случаю 27-ой годовщины независимости Республики Армения.