Արփինե Հովհաննիսյանը ԵԽԽՎ-ում տեղեկացրել է Ադրբեջանի կողմից Կոթի գյուղը գնդակոծելու մասին 09/18/2018   15:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ ԵԽԽՎ մոնիթորինգային հանձնաժողովի նիստում տեղեկացրել եմ Ադրբեջանի կողմից Կոթի գյուղի վրա կրակ բացելու, դրա հետեւանքով ՀՀ քաղաքացի Սուրեն Սեփխանյանի վիրավորվելու, ինչպես նաև Ադրբերջանի կողմից քաղաքացիական այլ բնակավայրերի գնդակոծման վերաբերյալ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գչառել է ՀՀ ԱԺ փոխնածխագահ, ԵԽԽՎ պատվիրակության հայաստանյան ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը:
«Օգտվելով Հայաստանի վերջին ներքաղաքական իրադարձություններից՝ ադրբեջանական իշխանությունները փորձում են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հնարավոր անհաջողությունները բարդել հայկական կողմի վրա։ Բազմիցս ասել եմ եւ չեմ խորշի ևս մեկ անգամ կրկնել՝ արցախյան հարցում մենք ավելի քան միասնական ենք։
Ինչ վերաբերում է հանձնաժողովի օրակարգային հարցերին, ապա օրակարգին համապատասխան հանձնաժողովի խնդրանքով ներկայացրել եմ Հայաստանի վերջին ներքաղաքական զարգացումները։ Հաշվի առնելով հանձնաժողովի գործունեության գաղտնապահական կարգը՝ կայացված որոշումների, հանձնաժողովի դիրքորոշման մասին կտեղեկացնեմ, երբ դրանք կգաղտնազերծվեն», - գրել է Հովհաննիսյանը։
10:00 18/09/2018  |  ՄամուլԵԱՀԿ-ն կանդրադառնա սահմանի վիճակին. «Ժողովուրդ»
16:44 17/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀակառակորդի կողմից արձակված կրակոցների արդյունքում Կոթի գյուղի բնակչի՝ հրազենային վնասվածք է ստանալու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ
10:39 17/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎերջին օրերին ՀՀ զինված ուժերը ստիպված են եղել խոցել ադրբեջանցի երեք զինվորի. ՀՀ վարչապետ

Арпине Ованнисян уведомила ПАСЕ об обстрелах азербайджанскими ВС территории Армении 09/18/2018   15:46  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении, руководитель армянской делегации в Парламентской Ассамблее Совета Европы Арпине Ованнисян уведомила ПАСЕ об обстрелах азербайджанскими ВС территории Армении.
“Накануне на заседании мониторингового комитета Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) оповестила об обстреле ВС Азербайджана приграничного села Коти Тавушской области Армении и ранении вследствие этого гражданина Армении Сурена Сепханяна, а также обстреле азербайджанской стороной иных гражданских населенных пунктов", – сообщила Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook.
По ее словам, воспользовавшись последними внутриполитическими событиями в Армении, власти Азербайджана пытаются свалить возможные неудачи в процессе карабахского урегулирования на армянскую сторону.
“Я многократно заявляла и не погнушаюсь повторить еще раз, что в вопросе карабахского урегулирования мы более чем едины”, – написала Арпине Ованнисян.
Арпине Ованнисян также проинформировала, что в соответствии с повесткой по просьбе комитета представила последние внутриполитические процессы в Армении.
"С учетом конфиденциальности работы комитета, о принятых решениях, позиции комиссии представлю лишь после решения об их рассекречивании", – отметила Ованнисян.