ԱԱԾ-ի և ՀՔԾ-ի ղեկավարների գաղտնալսումը ծրագրված է եղել Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից. Ալեն Սիմոնյան 09/13/2018   12:51  |  Քաղաքական
ԱԱԾ-ի  և ՀՔԾ-ի ղեկավարների գաղտնալսումը ծրագրված է եղել Ռոբերտ Քոչարյանի և նրա  պաշտպանական թիմի կողմից։ Այսօր ԱԺ-ում նման կարծիք է հայտնել Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանը։
«Պլանը, ըստ իս եղել է հետևյալը՝ ձայնագրություն է ի հայտ գալիս ու դրա հետևանքով ԱԱԾ տնօրենը ՀՔԾ պետը հրաժարական են տալիս և մի քիչ անց հայտնվում է ևս մեկ բան, որը, չգիտեմ, հայտնաբերում է ինձ կամ մեկ ուրիշին ու առաջ է քաշվում հարց՝ դուք ինչու հրաժարական չեք տալիս», - պատասխանելով լրագրողների հարցերին ասել է Սիմոնյանը։
Պատգամավորի դիտարկմամբ՝ ուժային կառույցների ղեկավարներին գաղտնալսելը ծրագրված է եղել հենց ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ու նրա պաշտպանական թիմի կողմից։
«Իմ կարծիքով, սա արվել է երկրորդ նախագահի կողմից, նրա փաստաբանների կողմից, որովհետև ես այնտեղ քաղաքական թիմ չեմ տեսել և դրանց միացել է Հանրապետական կուսակցությունը՝ այլընտրանք չունենալով, լինելով պառակտված, չունենալով լիդեր։ Տեսեք՝ նրանք չեն էլ մասնակցում ավագանու ընտրություններին», -հայտարարել է Սիմոնյանը։

Прослушка глав силовых ведомств Армении была спланирована Робертом Кочаряном - Ален Симонян 09/13/2018   13:06  |  Лента новостей
Прослушка глав Службы национальной безопасности Специальной следственной службы спланирована вторым президентом Армении Робертом Кочаряном и командой его защитников. Такое мнение сегодня в парламенте Армении высказал депутат от фракции "Елк" Ален Симонян.
"План заключался в следующем: появляется аудиозапись и, как следствие, директор СНБ и начальник ССС подают в отставку. Спустя какое-то время вскрывается еще что-то на меня или кого-то другого, и затрагивается вопрос о нашей отставке", - заявил Симонян в ответ на вопросы журналистов.
По его мнению, это было сделано экс-президентом, его адвокатами, и к ним присоединилась потерпевшая фиаско Республиканская партия Армении, у которой нет другой альтернативы и лидера.