Վարչապետ Փաշինյանն Ալեքսանդր Սարգսյանին հորդորում է Հայաստանի բանկում ունեցած գումարը վերադարձնել պետական բյուջե 09/11/2018   22:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ալեքսանդր Սարգսյանին և Ռոբերտ Քոչարյանին  հորդորում է հավաքել իրենց փողերն ու կամավոր վերադարձնել ժողովրդին:  Փաշինյանը նման հայտարարությամբ հանդես եկավ «Իմ քայլը» դաշինքի քարոզարշավի իր ելույթում:
«Ալեքսանդր Սարգսյանը հայաստանյան միայն մի բանկում 30 միլիոն դոլար գումար ունի, և այդ բոլոր փողերը դրված են կալանքի տակ: Պահանջում եմ,  որ նա հրապարակայնորեն պարտավորվի, որ այդ 30 մլն դոլարը հանի և վերադարձնի պետական բյուջե, մնացածը ևս նույն կերպ»,- նշեց Փաշինյանն ու հավելեց՝ իրենց համար տարբերություն չկա, թե ով կլինի նա:
Վարչապետը նշեց՝ Ռոբերտ Քոչարյանի ընտանիքը միլիարդների է տիրապետում:
«Ահավասիկ, «Կոնգրես» հյուրանոցը պատկանում է Ռոբերտ Քոչարյանի որդուն և դստերը: Մի քանի միլիոն դոլարանոց հյուրանոցն ինչ փողերով է նրանց պատկանում: Այսօր ձեր առաջ պայման եմ դնում՝ օր առաջ հավաքեք ձեր բոլոր գողացած փողերը և կամավոր վերադարձրեք ժողովրդին»,- եզրափակեց Փաշինյանը:
19:23 11/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Զարեհ Սինանյանի գլխավորած պատվիրակությանը
22:33 10/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի ու Վրաստանի վարչապետներն այցելել են Երևանի կոնյակի գործարան
18:25 10/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Վրաստանի վարչապետները հանդես են եկել բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով
18:20 10/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում կայացել են Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների բարձր մակարդակի բանակցությունները
19:53 05/09/2018  |  ՔաղաքականՊուտինը և Փաշինյանը կքննարկեն ռուս-հայկական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման հիմնական հարցերը. Կրեմլ

Никол Пашинян потребовал у Роберта Кочаряна и Александра Саргсяна вернуть награбленное народу 09/12/2018   09:19  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян потребовал от второго президента Армении Роберта Кочаряна и брата третьего президента Сержа Саргсяна Александра Саргсяна добровольно вернуть народу награбленное.
“Только на счету у Александра Саргсяна в одном из банков Армении $30 млн. Эти средства под арестом. Требую, чтобы Александр Саркисян добровольно вернул в госбюджет $30 миллионов и остальные деньги тоже",- заявил накануне Пашинян на митинге в рамках предвыборной кампании в Совет старейшин Еревана.
Премьер указал, что семья Роберта Кочаряна владеет миллиардами.
Он сообщил, что отель "Конгресс" принадлежит сыну и дочери Кочаряна.
"Откуда у него такие средства?" - заявил Пашинян.
Ранее он поручил главе Службе национальной безопасности и начальнику Полиции в течение двух часов навести порядок по всей республике.Он приказал СНБ и Полиции с этого момента осуществлять рейды против охраны олигархов и высокопоставленных чиновников.
"Прослушка глав спецслужб является заговором, преступлением против к армянской государственности. Я поручил Службе национальной безопасности и Полиции в самые сжатые сроки установить заговорщиков и подвергнуть их самой суровой ответственности. Все эти "спецслужбы" и незаконно вооруженные группировки будут обнаружены и уничтожены", - сказал Никол Пашинян.
В Сети накануне появилась аудиозапись разговора директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна с начальником Специальной следственной службы Сасуном Хачатряном, в ходе которой они обсуждают резонансное уголовное дело о событиях 1 марта, в частности речь идет о допросе второго президента РА Роберта Кочаряна и избрании меры пресечения в отношении генсека ОДКБ Юрия Хачатурова.