Նպատակ ունեն լռեցնել ցանկացած այլակարծություն. Հովիկ Աբրահամյան 09/08/2018   14:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հովիկ Աբրահամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել իր և ազգականների պատկանող բնակարաններ և շինություններ դիմակավորված անձանց կողմից ներխուժելու մասին:
Գրառման մեջ մասնավորապես ասվում է:
Մոտ մեկ ամիս առաջ մի խումբ դիմակավորված անձինք իբր օպերատիվ տեղեկությունների հիման վրա ներխուժեցին ինձ և ազգականներիս պատկանող բնակարաններ և շինություններ:
Ո՛չ իմ փաստացի բնակության, և ո՛չ էլ հաշվառման վայրերում իրականացված խուզարկության արդյունքում որևէ անօրինական առարկա չհայտնաբերվեց, սակայն չնայած դրան իրավապահներն առգրավեցին իմ անձնագիրը՝ կոպտորեն խախտելով ՀՀ օրենսդրությունը:
Ավելին՝ խուզարկություն կատարվեց Մխչյանի մեխանիկական գործարանի տարածքում և նախ հրապարակայնորեն փորձ արվեց տարածքը կապել իմ անվան հետ, իսկ այդուհետ՝ այդ տարածքում հայտնաբերված զենքերը կապել Մարտի 1-ի հետ:
Ակնհայտ է, որ փաստերի նման շղաթայական խեղաթյուրման թիրախը ես էի: Թերևս դա է պատճառը, որ առ այսօր հրապարակված չեն փորձաքննության արդյունքները:
2018թ.-ի սեպտեմբերի 4-ին, կայքերից մեկին տված հարցազրույցում քննադատեցի ՀՀ իշխանությունների այդ գործելաոճը: Ի պատասխան դրա, հարցազրույցից ընդամենը մեկ օր անց ծանուցում ստացա՝ մեկ այլ քրեական գործով որպես վկա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն հրավիրվելու մասին: ՀՔԾ-ում ինչ-որ շինծու քրեական գործով ինձ նախ հարցաքննեցին որպես վկա, ապա դրանից անմիջապես հետո անհիմն մեղադրանք առաջադրեցին և ստորագրություն վերցրեցին՝ երկրից չհեռանալու մասին:
Զավեշտալի է, երբ ոչ ականջահաճո հարցազրույցից հետո մարդուն հրավիրում են ՀՔԾ, ակնհայտ կեղծ մեղադրանք առաջադրում՝ նպատակ ունենալով լռեցնել ցանկացած այլակարծություն:
Այս պահին նպատակահարմար չեմ համարում ավելին ասել, հետագայում այդ անհիմն մեղադրանքին և անօրինականություններին առավել մանրամասն անդրադառնալու առիթ կունենամ:
Առայժմ արձանագրեմ, որ ՀՀ իշխանությունների կողմից իրականացվող «մարդաորսը», ազատ խոսքի ու այլակարծության ճնշմանն ուղղված գործողությունները լավ հանգրվան չեն ունենալու:
16:45 04/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԾ-ն պարզաբանում է
09:33 04/09/2018  |  ՄամուլԱբրահամյանի եղբոր տանը հայտնաբերված զենքը կապ չունի Մարտի 1-ի հետ. «Հրապարակ»
15:03 20/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀովիկ Աբրահամյանի վարորդի եղբորը մեղադրանք է առաջադրվել
09:30 17/08/2018  |  ՄամուլԻրավապահները խուզարկել են Հովիկ Աբրահամյանի դստեր բնակարանը. «Հրապարակ»
18:06 11/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀենրիկ Աբրահամյանը երկու ամսով կալանավորել է
08:37 11/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀենրիկ Աբրահամյանին մեղադրանք է առաջադրվել և կալանավորման միջնորդություն ներկայացվել (տեսանյութ)
13:35 09/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՎարկած կա, որ Հովիկ Աբրահամյանի պատկանող գործարանից հայտնաբերված զենքերից 2008-ի մարտի 1-ին կրակվել է
13:17 09/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանը հարցաքննվե՞լ է, թե՝ ոչ
11:43 09/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆախաքննության շահերից ելնելով՝ ՀՔԾ-ն որևէ տեղեկություն չի կարող տրամադրել Հովիկ Աբրահամյանին հարցաքննության հրավիրելու մասին

Экс-премьер Армении Овик Абраамян сообщил о предъявлении ему обвинения 09/08/2018   14:15  |  Лента новостей
Бывшему премьер-министру Армении Овику Абраамяну предъявлено обвинение, с него взяли подписку о невыезде. Об этом в субботу сообщил сам Овик Абраамян на своей странице в социальной сети Facebook.
"Около месяца назад несколько человек в масках якобы на основании оперативных данных ворвались в принадлежащие мне и моим родственникам квартиры и сооружения. В результате обысков, проведенных по месту моего фактического проживания и регистрации, не было обнаружено ничего незаконного. Однако, несмотря на это, правоохранители изъяли мой паспорт, грубейшим образом нарушив законодательство РА", – написал Овик Абраамян.
Более того, как указал он, обыск был произведен на территории механического завода Мхчяна.
"Сначала была предпринята публичная попытка связать эту территорию с моим именем, а затем – связать обнаруженное на этой территории оружие с делом о событиях 1 марта 2008 года. Очевидно, что мишенью цепного искажения фактов был я. Пожалуй, в этом причина того, что до сих не обнародованы результаты экспертизы", - написал экс-премьер.
Он также отметил, что  4 сентября 2018 года в интервью одному из сайтов он раскритиковал этот стиль властей РА.
"В ответ на это спустя день после интервью получил уведомление о вызове в Специальную следственную службу (ССС) в качестве свидетеля по другому уголовному делу. В ССС по какому-то  сфабрикованному уголовному делу  меня сначала допросили в качестве свидетеля, а непосредственно после этого предъявили необоснованное обвинение и взяли подписку о невыезде из страны", - написал Овик Абраамян.
"Смешно, когда после неугодного интервью человека вызывают в ССС, предъявляют очевидно ложное обвинение, преследуя цель подавить любое инакомыслие.На данный момент не считаю целесообразным сказать что-либо еще, в дальнейшем у меня будет повод более детально коснуться этого необоснованного обвинения и беззакония. А пока констатирую, что осуществляемая властями РА "охота", действия, направленные на подавление свободы слова и инакомыслия не возымеют хорошего исхода", – добавил Овик Абраамян.