«Էն պահին, երբ կհեռանամ վարչապետի կարգավիճակից, պետք է լինեն այլևս ինստիտուցիոնալ երաշխիքներ». Վարչապետի պարզաբանումը 09/07/2018   12:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երեկվա իմ ուղիղ եթերի ստորև բերվող հատվածը բազմաթիվ տեղեր մեջբերվել է, բայց կան մի քանի բառեր, որոնք ճշգրիտ չեն մեջբերվել և իմ կարծիքով՝ սկզբունքորեն փոխում են ասվածի էությունը: Ուստի՝ հարկ եմ համարում այստեղ տեղադրել ճշգրիտ տարբերակը, որը հնչել է ուղիղ եթերում:
«Մեր ամենակարևոր կարգախոսը, ըստ էության, արդեն իսկ իրականություն է դարձել, և այդ կարգախոսը հետևյալն է. Հայաստանի Հանրապետությունում իշխանությունը պատկանում է մեկ բարձրագույն սուբյեկտի և այդ սուբյեկտը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին է, հայ ժողովուրդն է, և ևս մեկ անգամ ուզում եմ հիշեցնել, չնայած կարծում եմ՝ դա հիշեցնելու կարիք չկա չէ՞ ժողովուրդ, որ ես ինձ այստեղ՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի կարգավիճակում և աշխատասենյակում համարում եմ ձեր ներկայացուցիչը:
Իմ այստեղ լինելը իմաստավորվում է, իմաստավորվել է և կիմաստավորվի միայն ու միայն այդ կարգավիճակի բերումով և ուզում եմ ասել, որ ՀՀ-ում իշխանության ճակատագիրը հանրապետության մակարդակով, տեղական ինքնակառավարման մարմինների մակարդակով, որոշողը լինելու եք միայն ու միայն դուք՝ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները, և ես ինձ համարում եմ այդ գործընթացի երաշխավորը, պիտի երաշխավորեմ, քանի դեռ վարչապետ եմ, որ դուք լիարժեք կրողն եք իշխանության Հայաստանի Հանրապետությունում, իսկ էն պահին, երբ կհեռանամ վարչապետի կարգավիճակից, պետք է լինեն այլևս ինստիտուցիոնալ երաշխիքներ, որ որևէ մեկին հնարավորություն չեն տա իշխանությունը վերցնել ժողովրդի ձեռքից», - պարզաբանել է Նիկոլ Փաշինյանը:
10:07 20/06/2018  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան գրառումը ո՞ր լրատվամիջոցին է առնչվում. «Հրապարակ»
19:06 19/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե որևէ մեկի բարեկեցության մակարդակը տեսանելիորեն աճում է՝ ուրեմն կամ ներգրավված է կոռուպցիայի մեջ, կամ գործում է բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում. Նիկոլ Փաշինյան
18:40 19/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը լիահույս է՝ առաջիկայում կմեծանա կառավարման համակարգում կանանց ներգրավվածությունը

Пашинян рассказал о гарантиях, которые должны быть после его ухода с поста премьера 09/07/2018   14:01  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что некоторые слова из его вчерашней речи в прямом эфире на Facebook были неточно процитированы, что принципиально меняет суть сказанного.
Ввиду этого, он счел необходимым разместить верный вариант, прозвучавший в прямом эфире.
"Наш главный девиз, по сути дела, стал уже реальностью. Этот девиз звучит так: "Власть в Республике Армения принадлежит одному наивысшему субъекту, и этот субъект – гражданин Республики Армения, армянский народ". Я еще раз хочу напомнить, что я считаю себя вашим представителем на посту премьера", - написал он на своей странице в соцсети Facebook.
"Мое пребывание тут осмыслено и будет осмыслено только и только этим статусом. Я хочу сказать, что определять судьбу власти в Армении на уровне республики,  органов местного самоуправления будут только граждане Республики Армения, и я считаю себя гарантом данного процесса. Пока я являюсь премьер-министром, должен гарантировать, что Вы являетесь полноправными носителями власти в Республики Армения, а в тот момент, когда я покину пост премьера, должны уже существовать институциональные гарантии того, что ни у кого не будет возможности отобрать власть у народа", - отметил Никол Пашинян.
09:52 21/06/2018  |  Лента новостейПремьер-министр Армении рассказал, как начинает свой рабочий день (Фото)
17:29 13/06/2018  |  Лента новостейПранкеры Лексус и Вован разыграли генсека ОБСЕ от имени Никола Пашиняна
10:37 30/05/2018  |  ИнтервьюНикол Пашинян назвал приоритеты развития экономики Армении
09:28 14/05/2018  |  Лента новостейНикол Пашинян: армяно-российские отношения будут еще более крепкими и союзническими
13:58 12/05/2018  |  Информационная платформаНикол Пашинян предупредил о появлении фейковых аккаунтов с его данными в соцсетях