Դատախազությունը  Սուրիկ Խաչատրյանի առանձնատան մասին հրապարակման  հիման վրա ուսումնասիրություն է սկսել 09/06/2018   17:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ուսումնասիրվում են Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի առանձնատան վերաբերյալ «Հետք»-ի հրապարակման մեջ ներկայացված հանգամանքները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին  տեղեկացրին ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
«Ուսումնասիրության նպատակով ՀՀ գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը Երևանի քաղաքապետարանից և ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեից պահանջել է տեղեկատվություն և փաստաթղթեր: Ուսումնասիրության արդյունքների մասին կհայտնենք լրացուցիչ»,- ասված է դատախազության պատասխանում:
«Հետք»-ն օգոստոսի 24-ին հրապարակել էր «Սուրիկ Խաչատրյանն իր առանձնատունը 8 տարի կառուցել է առանց շինթույլտվության» վերտառությամբ հոդված, որտեղ նշված էր, որ շուրջ 8 տարի Սյունիքի նախկին մարզպետը Երևանում կառուցել է առանձնատուն, իսկ շինթույլտվություն ստացել է բոլորովին վերջերս՝ 2018 թվականի հունիսին:
09:37 08/02/2017  |  ՄամուլՀԿ-ի կառույցը կա, ես էլ հիմնադիրն եմ էդ կառույցի. Սուրիկ Խաչատրյան. «Փաստ»
14:44 28/01/2017  |  ՔաղաքականԱռանց Սերժ Սարգսյանի Հովիկ Աբրահամյանն ու Սեյրան Օհանյանը չէին հասնի իրենց պաշտոնին. Սուրիկ Խաչատրյան

В Генпрокуратуре Армении изучают данные, указанные в публикации об особняке экс-губернатора Сюника 09/06/2018   18:14  |  Лента новостей
В Генеральной прокуратуре Армении изучают обстоятельства, указанные в публикации издания "Hetq" относительно особняка бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурика Хачатряна. Об этом "Арменпресс" сообщили в отделе по связям с общественностью Генпрокуратуры РА.
"Управление по защите государственных интересов Генпрокуратуры РА для изучения затребовала у мэрии Еревана и Комитета кадастра недвижимости РА данные и документы. О результатах исследования сообщим дополнительно", - говорится в ответе надзорного ведомства.
Издание "Hetq" 24-го августа опубликовало статью под заголовком "Сурик Хачатрян 8 лет строил свой особняк без разрешения на строительство", где указывается, что порядка 8 лет экс-губернатор Сюника строил в Ереване особняк, однако разрешение на строительство получил совсем недавно – в июне 2018 года.