Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի նախագահին 08/27/2018   10:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանարապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնին՝ Մոլդովայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի եւ Մոլդովայի միջեւ փոխշահավետ համագործակցությանը, հումանիտար կապերի խորացմանն ուղղված հետագա քայլերը թույլ կտան երկու երկրների հարաբերություններն առավել բարձր մակարդակի հասցնել: Նա իր բարեմաղթանքներն է հղել նախագահ Դոդոնին եւ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին:
13:09 09/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կոլումբիայի նորընտիր նախագահ Իվան Դուկե Մարկեսին
11:43 06/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է Նուրսուլթան Նազարբաեւին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
16:26 03/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Բելառուսի Հանրապետության անկախության օրվա առթիվ
17:38 11/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների 25-ամյակի կապակցությամբ

Президент Армении поздравил Игоря Додона с Днём независимости Молдовы 08/27/2018   12:47  |  Лента новостей
Президент Республики Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Молдовы Игорю Додону в связи с национальным праздником – Днём независимости Молдовы. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен Саркисян выразил уверенность в том, что взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Молдовой, дальнейшие шаги, направленные на углубление гуманитарных связей между двумя странами, позволят вывести взаимоотношения на более высокий уровень. Он выразил свои наилучшие пожелания президенту Додону и дружественному народу Молдовы.
13:56 14/05/2018  |  Лента новостейПрезидент Молдовы подтвердил свое участие в саммите Франкофонии в Ереване и пригласил Пашиняна в Кишинев
11:47 14/05/2018  |  Лента новостейПремьер-министр Армении провел переговоры с президентом Молдовы в Сочи
16:24 10/11/2017  |  Лента новостейПрезиденты Армении и Молдовы высоко оценили итоги переговоров в Ереване