Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան 08/24/2018   16:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելը: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Սա Հայաստանի անկախությունից ի վեր Գերմանիայի կանցլերի առաջին այցն է Հայաստան: «Զվարթնոց» օդանավակայանում Անգելա Մերկելին դիմավորել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո ԳԴՀ կանցլերն ուղևորվել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Այնուհետև կայանալու են հայ-գերմանական բարձր մակարդակի բանակցություններ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի գլխավորությամբ:

Канцлер Германии Ангела Меркель прибыла в Армению с официальным визитом 08/24/2018   16:24  |  Лента новостей
Канцлер ФРГ Ангела Меркель прибыла в Армению с официальным визитом. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Это первый визит канцлера Германии в республику с момента обретения Арменией независимости. В аэропорту “Звартноц” Ангелу Меркель встретил премьер-министр Никол Пашинян.
После официальной церемонии встречи канцлер Германии отправилась в Цицернакаберд, чтобы воздать дань уважения памяти жертв Геноцида армян.
Далее во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и канцлером Германии Ангелой Меркель состоятся армяно-германские переговоры на высоком уровне.