Սերժ Թանկյանը ANCA-ի «People’s Champion» մրցանակի դափնեկիրն է 08/04/2018   14:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ամերիկայի հայ ազգային կոմիտեի (ANCA) արևմտյան վարչությունը հայտարարել է, որ ամերիկահայ երաժիշտ, քաղաքական ակտիվիստ, System of a Down ռոք-խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը հոկտեմբերի 7-ի կարժանանա կառույցի «People’s Champion (Մարդկանց չեմպիոն)» մրցանակին: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ANCA-ի արևմտյան վարչության կայքը:
«Որպես հաջողակ երաժիշտ՝ Սերժ Թանկյանն օրինակելի դեր է կատարում՝ օգտագործելով իր ուժեղ և ազդեցիկ ձայնը Հայկական հարցը համաշխարհային մակարդակում ուշադրության արժանացնելու համար՝ իր խոսքը հասցնելով աշխարհասփյուռ իր միլիոնավոր երկրպագուներին: Հաշվի առնելով այս հարցով տարիների նրա ջանքերը, ինչպես նաև Հայաստանում Թավշյա հեղափոխության ընթացքում մարդկանց ոգևորելու նրա գործունեությունը՝ մենք հավատում ենք, որ Սերժ Թանկյանն իսկապես արժանի է դառնալու ANCA-ի « People’s Champion»,- ասել է  Ամերիկայի հայ ազգային կոմիտեի արևմտյան վարչության նախագահ Նորա Հովսեփյանը:
Այս մասին տեղեկանալով՝ Սերժ Թանկյանը հայտնել է իր երախտագիտությունը՝ նշելով. «Ինձ համար մեծ պատիվ է դառնալու ANCA-ի «People’s Champion» մրցանակի դափնեկիր լինելը: Ես այս կառույցի հետ տարիներ շարունակ աշխատել եմ՝ ի նպաստ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման, և նրանց աշխատանքը համարում եմ ադյունավետ ու հաջողված: Մենք երկար ճանապարհ ենք անցել, ու ես լիովին հպարտ եմ մեր ձեռքբերումներով»:
22:35 16/02/2018  |  ԱնցուդարձՀայտնի են Սերժ Թանգյանի երաժշտական մարտահրավերի հաղթողները
14:24 03/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Թանկյանը ցանկանում է Երևանում միջազգային ռոք-փառատոն կազմակերպել
08:45 13/04/2017  |  ՄամուլԻ՞նչ են շշնջացել Սերժի ականջին «Իգլայի» գործի մասին և ո՞վ կոտրեց Թանկյանենց պայքարի ոգին. «ՀԺ»

Известный рок-музыкант Серж Танкян стал лауреатом премии "People’s Champion" 08/04/2018   16:15  |  Лента новостей
Армянский национальный комитет Америки - Западный регион (ANCA Western Region) объявил, что он наградит армянского музыканта, композитора и политического активиста, солиста американской рок-группы System of a Down (SOAD)  Сержа Танкяна  премией “People’s Champion” (“Народный чемпион”), сообщается на сайте организации.
“Серж Танкян как успешный музыкант играет образцовую роль, используя свой сильный и впечатляющий голос, чтобы привлечь внимание к Армянскому вопросу на мировой арене, донося свое слово до миллионов своих поклонников по всему миру. Мы считаем, что Серж Танкян действительно достоин звания People’s Champion”, – заявила председатель ANCA-WR Нора Овсепян.
Получив уведомление о присуждении ему награды, Серж Танкян выразил благодарность.
“Для меня большая честь быть лауреатом премии ANCA в этом году. Я много лет работал с ANCA над усилиями по признанию Геноцидаармян и считаю их работу эффективной. Мы прошли долгий путь, и я действительно горжусь нашими достижениями”, -сказал Танкян.
18:01 05/07/2018  |  Лента новостейПрезидент Армении высоко оценил культурную и общественную деятельность Сержа Танкяна
11:40 05/07/2017  |  ИнтервьюСерж Танкян рассказал, чьим фанатом является и как пришел к музыке для кино
15:12 03/06/2017  |  Из жизниСерж Танкян планирует организовать музыкальный фестиваль в Армении международного масштаба
18:20 05/04/2017  |  Из жизниСерж Танкян: надеюсь, что мой концерт в Арцахе не заставит себя долго ждать
18:36 03/04/2017  |  Лента новостейСерж Танкян и Атом Егоян прибыли с визитом в Арцах
00:52 05/05/2016  |  Карабахский конфликтРок-музыкант Серж Танкян посвятил свою новую песню народу Арцаха (ВИДЕО)