Սուրիկ Խաչատրյանի որդին կեղծ փաստաթղթերով ծառայությունից ազատվել է. նրան մեղադրանք է առաջադրվել 08/03/2018   19:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդուն՝ Տրդատ Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեցին Քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով Տրդատ Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 327-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով։
Միևնույն ժամանակ ՔԿ-ից նաև տեղեկացանք, որ որոշում է կայացվել ստացիոնար դատահոգեբուժական հանձնաժողովային փորձաքննություն նշանակելու մասին և միջնորդություն ներկայացվել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ փորձաքննությունը կատարելու նպատակով Խաչատրյանին բժշկական հաստատությունում տեղավորելու մասին, ինչը դատարանը բավարարել է։
Մեր տեղեկություններով, 22-ամյա Խաչատրյանը դեռևս 2014թ. ստացել է 3 տարի ժամկետով տարեկետում, նրա մոտ ախտորոշվել է «նևրասթենիա,չափավոր արտահայտությամբ»:
Մեզ հայտնի է դարձել, որ հենց այս տվյալների հիման վրա՝ որոնք չեն արտացոլում նրա առողջական վիճակի մասին ճիշտ տեղեկություն՝ նրան 3 տարով տարեկետում է տրվել: Այս ամենից հետո էլ նախորդ տարի Խաչատրյանը զինծառայության համար ոչ պիտանի և պահեստազորում է հաշվառվել:
09:37 08/02/2017  |  ՄամուլՀԿ-ի կառույցը կա, ես էլ հիմնադիրն եմ էդ կառույցի. Սուրիկ Խաչատրյան. «Փաստ»
14:44 28/01/2017  |  ՔաղաքականԱռանց Սերժ Սարգսյանի Հովիկ Աբրահամյանն ու Սեյրան Օհանյանը չէին հասնի իրենց պաշտոնին. Սուրիկ Խաչատրյան
09:24 26/01/2017  |  ՄամուլՍուրիկ Խաչատրյանը՝ ՀՀԿ-ն լքելու լուրերի մասին. «Ժամանակ»
09:25 25/01/2017  |  ՄամուլՍուրիկ Խաչատրյանը փորձում է ստանալ Գագիկ Ծառուկյանի «դաբրոն» և հայտնվել նրա դաշինքի ցուցակում. «Փաստ»

Сыну экс-губернатора Сюникской области Армении предъявлено обвинение в уколении от службы в армии 08/04/2018   10:14  |  Криминальная хроника
Сыну бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурика Хачатряна – Трдату Хачатряну – предъявлено обвинение.
Эту информацию подтвердил “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении. В ведомстве также сообщили, что Трдату Хачатряну инкриминируют часть 2 статьи 327(“Уклонение от прохождения срочной военной службы, тренировочных сборов или мобилизации путем подделки документа или обмана”) УК РА.
В то же время в СК также проинформировали, что принято решение о назначении  стационарной комиссионной  судебно-психиатрической экспертизы. В суд общей юрисдикции Еревана подано  ходатайство о размещении Хачатряна в медицинском учреждении для проведения экспертизы. Суд удовлетворил ходатайство.
По сведениям “ФактИнфо”, 22-летний Хачатрян  еще в 2014 году получил отсрочку от службы в армии сроком на три года: у него диагностировали “умеренно выраженную неврастению”.
Также “Фактинфо” стало известно, что именно на этих данных, которые не отражают точную информацию о состоянии его здоровья, ему предоставили отсрочку на три года. После всего этого в прошлом году Хачатрян был признан негодным и зачислен в запас.