Քրեական հեղինակություն Բոգոն իրեն պարտք եղած անձին բռնության է ենթարկել և 100 000 դրամ պարտքի դիմաց հետ է ստացել 5 000 դոլար 07/24/2018   14:56  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ քրեական հեղինակություն Բոգոն՝ նույն ինքը Ռուբեն Կոստանյանը, իրեն գումարային պարտք ունեցող անձի նկատմամբ բռնություն է գործադրել և 100 000 պարտքի փոխարեն պահանջել է վերադարձնել 10 000 ԱՄՆ դոլար:
Հայտնի է նաև, որ տղամարդու նկատմամբ բռնություն են գործադրել Բոգոն և իր մտերիմները, տեղի ունեցածից հետո պայմանավորվել են, որ տղամարդը մաս-մաս կվճարի պահանջված գումարը:
Եվ, ինչպես հայտնի է, 100 000 դրամ պարտքի դիմաց տղամարդը վճարել է 5 000 ԱՄՆ դոլար:
Դեպքը տեղի է ունեցել մոտ մեկ տարի առաջ, բայց տուժողն այս մասին միայն վերջերս է համարձակվել բարձրաձայնել։
Մեր այս տեղեկության վերաբերյալ Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը հատնեց, որ ոստիկանությունից ստացվել են շորթման դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործ, որն ընդունվել է վարույթ եւ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ, քաղաքացին ճանաչվել է տուժող։ Սակայն նշեցին, որ գործի շահերից ելնելով այլ մանրամասներ չեն կարող հայտնել:

Криминального авторитета “Бого” заподозрили в вымогательстве денег у должника 07/24/2018   15:22  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, криминальный авторитет Рубен Костанян по прозвищу “Бого” потребовал от своего должника вместо одолженных у него 100 тыс. драмов вернуть 10 тыс. долларов.
Известно, что  Бого и люди из его окружения применили насилие в отношении мужчины. После инцидента они условились, что мужчина по частям выплатит затребованную сумму.
Известно, что мужчина выплатил 5 тыс долларов США за долг в 100 тыс. драмов. Инцидент произошел примерно год назад, однако потерпевший осмелился заявить об этом только недавно.
Как сообщила советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян, в ведомство поступило уголовное дело по факту вымогательства, которое уже принято к производству. Она также проинформировала, что проводятся необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента,  гражданин признан потерпевшим. Однако, как отметили в ведомстве, в интересах следствия не могут сообщить иные подробности по делу.