Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահին 07/23/2018   12:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Ազգային տոնի՝ հեղափոխության օրվա առթիվ, շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին։
Նշելով, որ հայ-եգիպտական դարավոր հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել առանձնահատուկ ջերմությամբ եւ անմիջականությամբ, նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի եւ Եգիպտոսի միջեւ բազմաբնույթ համագործակցությունը կշարունակի բնականոն զարգացումը։
Հայաստանի նախագահը Եգիպտոսի նախագահին մաղթել է քաջառողջություն եւ հաջողություններ, իսկ բարեկամ ժողովրդին` հարատեւ խաղաղություն եւ բարեկեցություն:
13:09 09/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կոլումբիայի նորընտիր նախագահ Իվան Դուկե Մարկեսին
11:43 06/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է Նուրսուլթան Նազարբաեւին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
16:26 03/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Բելառուսի Հանրապետության անկախության օրվա առթիվ
17:38 11/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Հայաստանի եւ Բելառուսի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների 25-ամյակի կապակցությամբ
12:01 06/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը շնորհավորել է Կարլ Գուստավ Տասնվեցերորդին՝ Շվեդիայի Թագավորության ազգային տոնի կապակցությամբ
14:12 21/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳիտությունը մեզանում ոչ թե տեղապտույտի, այլ զարգացման ընթացքի մեջ է. Նախագահ Արմեն Սարգսյան
16:07 19/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կուբայի Պետական Խորհրդի նախագահին
16:00 19/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել տիկին Լուիզ Սիմոն Մանուկյանին

Президент Армен Саркисян: армяно-египетские отношения всегда выделялись особой теплотой и непосредственностью 07/23/2018   12:48  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян 23-ого июля направил президенту Арабской Республики Египет Абдель-Фаттаху ас-Сиси поздравительное послание по случаю национального праздника Египта – дня революции. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Отметив, что насчитывающие века армяно-египетские отношения всегда выделялись особой теплотой и непосредственностью, президент Саркисян выразил уверенность в том, что многогранное сотрудничество между Арменией и Египтом продолжит свое естественное развитие.
Президент Армении пожелал египетскому коллеге крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Египта – долгосрочного мира  и благополучия.
15:26 17/07/2018  |  Лента новостейСпикер НС Ара Баблоян высоко оценил взвешенную позицию Египта в важнейших для Армении вопросах