Դատարանի նկատմամբ քողարկված ճնշում գործադրելու յուրաքանչյուր դեպք խնամքով փաստագրվում է. Արսեն Մկրտչյան 07/21/2018   13:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դատարանի նկատմամբ ճնշում գործադրելու նպատակով, դատավարության որոշ մասնակիցներ իրենց նպատակին փորձում են հասնել քողարկված հրապարակումներով: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի նախագահ Արսեն Մկրտչյանը:
«Անկախ Դատարանը շատ ու շատ անձանց շահերի հետ համադրելի չէ, քանի որ նրանք չեն կարողանում հետապնդված շահին հասնել իրենց համար հասկանալի մեթոդներով:
Դատարանի նկատմամբ ճնշում գործադրելու նպատակով, դատավարության որոշ մասնակիցներ իրենց նպատակին փորձում են հասնել քողարկված հրապարակումներով:
Դատավարության մասնակիցներին, հատկապես նրանց ներկայացուցիչներին, հորդորում ենք զերծ մնալ նման գործելաոճից: Նման գործելաոճը կարող է հետապնդելի լինել Օրենքով:
Մենք խնամքով փաստագրում ենք դատարանի նկատմամբ քողարկված ճնշում գործադրելու յուրաքանչյուր դեպք:
Հարգելի զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ.
Խնդրում եմ նկատի ունենալ վերոգրյալը և զերծ մնալ նմանօրինակ նպատակ հետապնդող հրապարակումներից:
Հասկանալի է, որ շատ դեպքերում Ձեզ չեն բացահայտվում իրական նպատակները, բայց անանուն մտավարժանքները «կոռուպցիոն փաթեթավորմամբ» հանրությանը մատուցելիս՝ խնդրում եմ մի պահ խորհել հրապարկման իրական նպատակի մասին»,- գրառել է Արսեն Մկրտչյանը:

Арсен Мкртчян: каждый случай оказания завуалированного давления на суд бережно документируется 07/21/2018   13:24  |  Лента новостей
Некоторые участники судебного процесса с целью оказания давления на суд пытаются добиться своих целей завуалированными публикациями. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал председатель Апелляционного гражданского суда РА Арсен Мкртчян.
По его словам, независимый суд не сопоставим с интересами многих лиц, поскольку они не могут достичь преследуемых ими целей с помощью понятных для них методов.
"Призываем участников судопроизводства, особенно их представителей, воздержаться от такого стиля работы. Подобные методы могут преследоваться Законом. Мы бережно документируем каждый случай оказания завуалированного давления на суд", - написал Мкртчян.
Он также попросил представителей СМИ учесть вышеизложенное и воздержаться от публикаций, преследующих подобные цели
"Понятно, что во многих случаях Вам не раскрывают истинные цели, однако при подаче анонимных мыслительных экзерсисов «под коррупционным соусом» просим на мгновение задуматься о реальных целях публикации", - написал Арсен Мкртчян.