Քեթրինի Միհրանը հարցաքննվել է ցուցարարների դեմ բռնության գործով 07/19/2018   15:00  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Միհրան Պողոսյանը հարցաքննվել է իր օգնական Անդրանիկ Իսոյանի վերաբերյալ քրեական գործի շրջանակներում:
Հիշեցնենք, որ 2018թ. ապրիլի 21-ին՝ ժամը 13:30-ի սահմաններում, քաղաքացիները բողոքի ակցիայի շրջանակներում ապրիլի 21-ին մասամբ փակել են Երևան քաղաքի Կ.Ուլնեցու փողոցի ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածը, որի ժամանակ նրանց է մոտեցել «Պորշ» մակնիշի երկու ավտոմեքենա: Նշված ավտոմեքենաներից իջել են մի խումբ անձինք և մահակներով հարվածել փողոցը փակած, ինչպես նաև՝ նշված տարածքով անցնող ավտոմեքենաներին և վարորդներին: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանցից մեկի ինքնությունը, ով Երևանի բնակիչ Ա.Իսոյանն է՝ ծնված 1988թ.։ Վերջինս Միհրան Պողոսյանի օգնականն է, ում մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և նրա վերաբերյալ քրեական գործն ուղարկվել  դատարան։
«Պորշ» մակնիշի ավտոմեքենաներից մեկը գտնվում է «ՖրուտիՄէքս» ՍՊԸ-ի հաշվեկշռում, իսկ մյուսը «Քեթրին Գրուպ» ՍՊԸ-ի, որոնք հայտնաբերվել են։ «Փաստինֆո»-ին հայտնի դարձավ, որ նախաքննության փուլում գտնվող գործով հարցաքննվության է կանչվել նաեւ պատգամավորը, ով օրերս ներկայացել է եւ հարցաքննվել։
17:00 29/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՔեթրինի Միհրանի օգնականի վերաբերյալ քրգործն ուղարկվել է դատարան
13:46 27/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետի եղբայրը և մյուսներն ազատ արձակվեցին
16:50 25/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽոչընդոտվել է «Lragir.am» տեղեկատվական հարթակի լրագրողի մասնագիտական գործունեությունը. մեկ մեղադրյալի մասով քրեական գործն ուղարկվել է դատարան
12:52 25/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄեղադրանք է առաջադրվել Մասիսի քաղաքապետին` Հայանիստ-Հովտաշատ գյուղերի խաչմերուկում տեղի ունեցած միջադեպի գործով
12:16 20/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀՔԾ-ն հայտարարություն է տարածել՝ բերման ենթարկվող քաղաքացու ինքնությունը պարզելու նպատակով
18:07 15/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀայտարարվել է հետախուզում՝ բողոքի ակցիաներին մասնակցող անչափահասին առևանգելու փորձ կատարելու համար
17:41 15/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոն«Սիվիլնեթ»-ի լրագրողի գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքին հնարավոր ականատեսներին վարույթն իրականացնող մարմինը խնդրում է ներկայանալ (լուսանկարներ)

Депутат парламента Армении Мигран Погосян допрошен по делу о нападении на демонстрантов в Ереване 07/19/2018   15:34  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, депутат парламента РА от Республиканской партии Армении(РПА) Мигран Погосян был допрошен в рамках уголовного дела в отношении его помощника Андраника Исояна.
Как ранее сообщалось, 21 апреля 2018 года на улице Улнеци в Ереване граждане в рамках акции протеста частично перекрыли проезжую часть улицы. В это время к ним подъехал автомобиль марки "Порше". Из машины вышли молодые люди, которые стали дубинками наносить удары по перекрывшим дорогу автомобилям, а также по проезжающим по указанной территории машинам и водителям.
Спустя несколько дней после этого инцидента был задержан Андраник Исоян, который является помощником  депутата от РПА Миграна Погосяна. Андранику Исояну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 258("Хулиганство, совершенные группой лиц или организованной группой")Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
После обысков, проведенных в принадлежащих депутату парламента Армении от Республиканской партии Миграну Погосяну компаниях,  были обнаружены два автомобиля, один из которых, как выяснилось, состоит на балансе ООО “ФрутиМекс”, а другой - “Кентрин групп”. В результате проведенной после обыска разъяснительной работы состоящая на балансе “Фрутимекс” машина была предъявлена следствию, а другая, как выяснилось, находится в Арцахе в неисправном состоянии.