Հուլիսի 26-ին նախատեսված է երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցաքննությունը ՀՔԾ-ում 07/19/2018   15:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 26-ին նախատեսված է երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցաքննությունը Հատուկ քննչական ծառայությունում: Այս մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողներին ասաց Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը:
«Հուլիսի 26-ի համար ծանուցագիրը տրված է պարոն Քոչարյանին, նախատեսվում է, որ հուլիսի 26-ին պետք է ներկայանա»,- ասաց նա:
Ըստ ՀՔԾ պետի՝ անձերի հետ կապված սահամնափակում չկա, Մարտի 1-ի գործով որպես վկա կարող է հրավիրվել ցանկացած անձ: Նա նշեց, որ չի կարող պատասխանել հարցին՝ առաջին նախագահն ու Նիկոլ Փաշինյանը կհրավիրվեն հարցաքննության:
Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի խնդրանքով, ըստ Սասուն Խաչատրյանի, նրա հարցաքննությունը կարող է ձայնագրվել: Իսկ կհրապարակվի, թե՝ ոչ, դա կորոշի վարույթն իրականացնող մարմինը:
10:25 17/07/2018Ռոբերտ Քոչարյանը «թանկ» փաստաբաններ է վարձել. «Ժամանակ»
00:02 13/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու հարցին
11:01 10/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտի մեկի գործով ՀՔԾ-ն հարցաքննության ծանուցագիր է ուղարկել նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին

Глава Специальной следственной службы Армении назвал дату допроса экс-президента Роберта Кочаряна 07/19/2018 15:18 | Криминальная хроника
Второй президент Армении Роберт Кочарян должен явиться на допрос в Специальную следственную службу 26-го июля. Об этом перед заседанием правительства в четверг заявил журналистам начальник Специальной следственной службы РА Сасун Хачатрян.
Как сообщалось ранее, Роберт Кочарян вызван на допрос в Специальную следственную службу по делу о событиях 1 марта 2008 года в качестве свидетеля.
"Г-ну Кочаряну отправлена повестка. Предполагается, что Кочарян явится на допрос 26-го июля”, - заявил он.
По словам Хачатряна, служба не имеет ограничений по вызову на допрос кого бы то ни было. При этом он не ответил на вопрос о том, вызваны ли на допрос по делу о событиях 1-го марта премьер-министр Армении Никол Пашинян и первый президент РА Левон Тер-Петросян.
По просьбе офиса Роберта Кочаряна его допрос, по словам Сасуна Хачатряна, может быть записан.
“А публиковать запись или нет должен решать орган, осуществляющий производство ", - заявил Хачатрян.