Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի ղեկավար Տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանի ֆեյսբուքի էջը կոտրվել է 07/17/2018   11:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի ղեկավար Տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանի ֆեյսբուքի էջը կոտրվել է: Այս մասին ֆեյսբուքում գրառում է կատարել Տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանը:
«Հարգելիներ, քիչ առաջ, ամենայն հավանականությամբ տխրահռչակ նախաձեռնության ներկայացուցիչներից ոմն մեկի մոլի ջանքերով, կոտրվել էր իմ ֆեյսբուքյան էջը և ստոր գրառում տեղադրվել:
Ակնհայտ է, որ հատվել են ողջամտության ու բարոյականության բոլոր սահմանները։ Այդ են վկայում նաև մի քանի կեղծ էջերը, որոնց նպատակն է վարկաբեկել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին:
Անշուշտ, այդ գրառումը կապ չունի ոչ միայն իմ, այլև եկեղեցու որևէ սպասավորի` սարկավագից մինչև եպիսկոպոս, կամ որևէ հավատավոր հայորդու զգացումների հետ»,-նշել է Տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանը:

Глава пресс-канцелярии Первопрестольного Св.Эчмиадзина сообщил о взломе своей страницы в Facebook 07/17/2018   11:34  |  Лента новостей
Директор информационной службы Первопрестольного Святого Эчмиадзина иерей Ваграм Меликян сообщил о взломе его страницы в соцсети Facebook.
"Уважаемые, немногим ранее, вероятно, яростными усилиями представителей печально известной инициативы, была взломана моя страница в Facebook, где разместили подлую запись. Очевидно, что пересечены все границы здравомыслия и морали. Об этом же свидетельствуют несколько фейковые аккаунты, которые компрометируют Католикоса всех армян. Конечно, эти записи не имеют ничего общего ни со мной, ни с кем-либо еще из числа служителей ААЦ",- написал Ваграм Меликян на своей странице в соцсети Facebook.