Գազի Կոլյայի մահվան դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ինքնասպանության հասցնելու հոդվածով 07/09/2018   17:34  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Նիկոլայ Գաբրիելյանի մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018 թվականի հուլիսի 09-ի առավոտյան ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել առ այն, որ իր բնակարանում ատրճանակով կրակելու եղանակով ինքնասպանություն է գործել Նիկոլայ Գաբրիելյանը:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը և Ն.Գաբրիելյանի դին հայտնաբերել՝ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով։ Ատրճանակը գտնվել է տուժածի դիակի մոտ։ Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։
Նկատի ունենալով, որ նախապատրաստված նյութերում առերևույթ առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ և 235-րդ հոդվածների 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ, մշակվել քննչական պլան, առաջ քաշվել աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ իրականացվում են մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ։

По факту смерти Николая Габриеляна возбуждено уголовное дело по статье “доведение до самоубийства” 07/09/2018   17:58  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по факту смерти Николая Габриеляна. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Утром 9 июля 2018 года в оперативный центр управления Полиции РА по городу Еревану поступило сообщение о том, что Николай Габриелян покончил жизнь самоубийством в своей квартире, выстрелив в себя из пистолета
"Немедленно на место происшествия отправилась оперативно-следственная группа и обнаружила тело Н. Габриеляна с огнестрельным ранением в голову. Пистолет был найден возле трупа. Произведен осмотр места происшествия", - говорится в сообщении.
С учетом того, что в подготовленных материалах содержатся данные о признаках преступления, предусмотренного статьей 110("Доведение до самоубийства") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия,
боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") Уголовного кодекса РА, следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш СУ СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело, проработан план следственных действий, выдвинуты рабочие версии, для проверки которых проводятся масштабные следственные и оперативно-розыскные мероприятия.