Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ և «Սյունիք Ֆուդ» 07/06/2018   10:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ: Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել հանքարդյունաբերական ձեռնարկության տարածքում, որի ընթացքում կոմբինատի ղեկավարները նրան են ներկայացրել ընթացիկ իրավիճակը, ցուցանիշներն ու զարգացման ծրագրերը: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Մասնավորապես, տեղեկացվել է, որ իրականացված 20 մլն դոլարի ներդրումային նոր ծրագրով կոմբինատում ներդրվել են ժամանակակից նորագույն սարքավորումներ, որոնք հնարավորություն կտան շահագործել նաև ցածր պարունակությամբ հանքաքարերը:
Այնուհետև Նիկոլ Փաշինյանը եղել է «Սյունիք Ֆուդ» գործարանում: Ընկերության ներկայացուցիչները տեղեկացրել են, որ նոր ներդրողների հետ պայմանավորվածության արդյունքում արդեն իսկ լուծվել են ֆինանսական խնդիրները և առաջիկայում գործարանը կսկսի ծավալուն գործունեություն՝ զբաղվելով մրգի ու բանջարեղենի պահածոների արտադրությամբ:
Նշվել է, որ ընկերությունում կստեղծվի 300 նոր աշխատատեղ, իսկ արտադրանքը նաև կարտահանվի: Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է իրականացվող աշխատանքները, արտադրության ընդլայնումն ու աշխատատեղերի ստեղծումը՝ ընդգծելով, որ ՀՀ կառավարությունը երաշխավորում է օրենքի դաշտում գործունեություն ծավալող յուրաքանչյուր ներդրումային ծրագրի անվտանգությունը:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը եղել է նաև Պաշտպանության նախարարության N զորամասում՝ զրուցել զինծառայողների և սպայական անձնակազմի հետ, ծանոթացել ծառայողական ու կենցաղային պայմաններին:
10:45 06/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հանդիպումներ է ունեցել Մեղրիի, Քաջարանի և Կապանի բնակիչների հետ
16:49 05/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳյուղտեխնիկայի պակաս, տրանսպորտի բացակայություն. Սյունիքի համայնքների ղեկավարները հարցեր են ուղղում ՀՀ վարչապետին
16:46 05/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈր պահին զգամ, որ չունեմ ձեր աջակցությունը, մեկ րոպե ավել չեմ մնա վարչապետի աշխատասենյակում. Փաշինյան
14:00 05/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄի սպասեք գործը հասնի իրավապահներին. Փաշինյանը համայնքների ղեկավարներին կոչ արեց վերանայել իրենց գործելաոճը
12:33 05/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը գորիսեցիներին կոչ արեց Հայաստանում երբեք թույլ չտալ կլաններին ծառայող իշխանության հաստատում
11:12 05/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր խնդիրն է, որ հաղթանակածի զգացողությունը պահպանվի ոչ թե մեկ տարի, այլ մշտապես. Վարչապետը՝ սիսիանցիներին

Никол Пашинян побывал на Зангезурском медно-молибденовом комбинате и заводе “Сюник фуд” 07/06/2018   14:02  |  Лента новостей
Находящийся в Сюникской области премьер-министр Никол Пашинян посетил Зангезурский медно-молибденовый комбинат. Глава правительства прошелся по территории горнодобывающего предприятия. Подробности передает пресс-служба главы армянского правительства.
Руководители предприятия представили текущую ситуацию, показатели и программы развития. В частности, было сообщено, что благодаря новой инвестиционной программе в размере 20 миллионов долларов в комбинате внедрено новейшее современное оборудование, которое позволит эксплуатировать даже руды с низким содержанием сырья.
Затем Никол Пашинян посетил завод “Сюник фуд”. Представители компании сообщили, что в результате договоренности с новыми инвесторами финансовые проблемы уже решены, и завод вскоре начнет масштабную деятельность по производству плодоовощных консервов. Было отмечено, что в компании будет создано 300 новых рабочих мест, а продукция также будет экспортироваться.
Никол Пашинян поприветствовал реализуемые работы, расширение производства и создание рабочих мест, подчеркнув, что правительство Армении гарантирует безопасность каждого инвестиционного проекта, действующего в рамках закона.
В рамках визита премьер-министр Пашинян также посетил N-скую воинскую часть министерства обороны, поговорил с военнослужащими и офицерами, ознакомился со служебными и бытовыми условиями.